В цьому році Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного став офіційним представником аграрних ЗВО півдня України, де буде реалізовуватися новітня магістерська програма «Агрокебети».

Нагадаємо, ініціатором цієї програми виступив провідний спеціаліст аграрного і харчового секторів економіки, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. Він відзначив, що нажаль, реалії агроосвіти в Україні такі, що більшість студентів навіть не збираються в майбутньому працювати у сільському господарстві. Не готові студенти і працювати на селі. А викладачі аграрних вузів дають інформацію в академічному вигляді, що не дуже цікаво молоді. Саме тому і виникла ідея створення кардинально нового підходу до підготовки молодих аграріїв.

21 вересня за допомогою онлайн платформи Zoom керівництво, студенти та викладачі ТДАТУ мали нагоду поспілкуватися з керівниками проєкту «Агрокебети». Першим до учасників онлайн зустрічі звернувся ініціатор програми «Агрокебети» Алекс Ліссітса. Він наголосив, що 2020-й рік видався занадто складний. Через пандемію коронавірусу в економічних та інших процесах життєдіяльності відбулись зміни. Нажаль не на краще. Вплинула епідемія і на освітній процес. Однак, Алекс сподівається на особисту зустріч з кожним.

-Я сподіваюсь, що ми з вами зустрінемось віч на віч з кожним, познайомимось та поспілкуємось стосовно навчання. Бажаю всім здоров’я та надзвичайних успіхів.

Керівник освітнього процесу програми «Агрокебети» Анатолій Циркун також долучився до онлайн зустрічі. Він зауважив, що перший місяць навчання буде проходити у змішаному режимі. Багато лекцій будуть проходити в онлайн режимі. Тим не менш, столичні представники програми планують провести особисті зустрічі в кожному закладі вищої освіти, де впроваджена програма Агрокебети.

Студентів Таврійського ДАТУ цікавило питання, чи зможуть вони бути учасниками агро подій. Найближча з них UCAB демонстрація, що відбудеться 7 жовтня. Алекс Ліссітса повідомив, що не бачить жодних проблем стосовно участі. Всім бажаючим треба скласти список учасників зустрічі.

Новітня магістерська програма «Агрокебети» у нашому університеті реалізується на базі спеціальності «Агрономія», так як це одна з найпопулярніших та затребуваних професій, яку сьогодні потребують аграрії.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»