12 січня 2017 року відбулася робоча поїздка представника Корпорації «Шаньдун Вужчен» (Китай) пана Лівей до Таврійського державного агротехнологічного університету.

Зустріч відбулася за підтримки віце-президента ICC UKRAINE Андріанова А.А. і генерального директора ТОВ «Газ Інвест» Бережецьких А.В.

У ході спільної зустрічі виробника китайської сільськогосподарської техніки з проректором з науково-педагогічної роботи Ломейко О.П., проректором з наукової роботи Надикто В.Т. і директором ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ» Побігуном М.Д. учасники переговорів обговорили можливість організації Регіонального навчально-виробничого центру в Запорізькій області на базі ТДАТУ.

Метою спільного проекту є просування сільськогосподарської продукції Корпорації «Шаньдун Вужчен» на аграрному ринку України, створення центру технічного сервісного обслуговування сільгосптехніки Корпорації, а також перспективи підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів з обслуговування цієї техніки. Представник китайської Корпорації п. Лівей зазначив, що високий рівень підготовки інженерних кадрів, наявність істотного кадрового потенціалу і матеріальна база у ТДАТУ є надійним фундаментом для створення Регіонального навчально-виробничого центру сільгосптехніки корпорації «Шаньдун Вужчен» (Китай) на території Запорізької області.

Створення Регіонального центру на базі ТДАТУ дозволить не тільки підвищити рівень підготовки інженерних кадрів в університеті, а й сприяє пропагуванню сучасної закордонної сільськогосподарської техніки на Півдні України, проведення спільних китайсько-українських науково-виробничих досліджень, організації семінарів і курсів підвищення кваліфікації сільгоспвиробників, Днів поля і впровадження сучасних технологій у сільськогосподарських підприємствах Запорізької області.

Для реалізації даного проекту з метою багатостороннього співробітництва під патронатом ICC UKRAINE учасники переговорів намітили в найближчі терміни спільну зустріч вищого керівництва виробників китайської сільгосптехніки, представників навчальних закладів двох країн і сільгоспвиробників Запорізької області.

Проректор ТДАТУ Ломейко О.П.