У ТДАТУ відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів аграрних ЗВО «Софіївські зорі – 2018». Фестиваль проводиться у 4-и етапи: університетський, обласний, регіональний, заключний та гала-концерт переможців. У фестивалі взяли участь творчі колективи Університетського центру ТДАТУ, які представили свої найкращі номери в усіх жанрах мистецтва – естрадно-молодіжному (піджанри: сучасна музика, сучасна пісня, сучасна хореографія, вокально-хореографічна композиція, театр, оригінальний, естрадно-цирковий), фольклорно-етнографічному (піджанри: хори, ансамблі пісні і танцю, вокальні ансамблі, солоспів, ансамблі і капели бандуристів, народна хореографія, народні звичаї та обряди, оркестри та ансамблі народних інструментів), академічному (піджанри: академічний вокал, академічний хоровий спів, академічна музика, академічна хореографія, театр, художнє читання).

Головною темою концертних програм цього року був вислів Л. Костенко:

«Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, –

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.»

Метою фестивалю є активізація і популяризація творчої діяльності колективів аматорського мистецтва, підвищення рівня виховної роботи, формування художньо-естетичних смаків, сприяння розвитку творчої особистості та індивідуальності, широка пропаганда і подальший розвиток кращих зразків українського мистецтва. Організатори фестивалю спрямовували свої зусилля на виховання національної самосвідомості у студентської молоді.

Компетентне журі переглянуло виступи творчих колективів ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ», ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ», ВСП «Оріхівський коледж ТДАТУ», ВСП «Бердянський коледж ТДАТУ», ВСП «Василівський коледж ТДАТУ» та Центру культури і дозвілля ТДАТУ. Під час роботи журі виступи художніх колективі оцінювались за наступними критеріями: художній рівень репертуару, майстерність виконання, сценічна культура, костюми, масовість.

Отже, під час проведення фестивалю журі визначило кращими такі колективи та виконавців ТДАТУ: солісти вокальної студії «Music Land» Сергій Алексєєв, Дмитро Пузанов, Анастасія Скляренко; Народний хореографічний ансамбль «Юність»; хореографічна студія «Універ»; хореографічний дует «Дзеркало»; Народний студентський хоровий колектив української пісні.

Вітаємо усі творчі колективи ТДАТУ за зайняті перші місця з вокалу, хореографії, інструментального жанру, театрального мистецтва, художнього читання. Бажаємо всім і надалі творчих успіхів та перемог!

Грицаєнко І.М., пом. ректора ТДАТУ з ОВР, співорганізатор конкурсу