Проходження практики студентами вищих навчальних закладів передбачено частиною 5 ст. 63 Закону України «Про вищу освіту». На факультеті економіки та бізнесу ТДАТУ відбувся захист виробничих практик у студентів першого курсу магістратури 11 МБОО групи.

Виробнича практика проходила для студентів з метою закріплення теоретичних знань та навичок, ознайомлення із майбутньою професією, набуття досвіду самостійної роботи.

Проводилася виробнича практика студентів спеціальності «Облік і оподаткування» ОКР «Магістр» протягом чотирьох тижнів в період з 22.05.17р. по 16.06.17р. Відповідальною за організацію методичного забезпечення, інструктажу з охорони праці, контролю за проведенням практики та прийняттям диференційованого заліку було призначено завідувача кафедри «Облік і оподаткування» д.е.н., доцент Трусову Н.В. Відповідальною за методичне забезпечення, проведення інструктажу з порядку проходження  практики й охорони праці, своєчасне прийняття заліку, керівником практики було призначено к.е.н., доцента Сахно Л.А.

На захисті були присутні викладачі кафедри «Облік і оподаткування» Сахно Л.А, Кучеркова С.А., Терещенко М. А. та завідувач виробничої практики Якунічев Ю. О.

Студенти проходили практику в підприємствах, організаціях та установах  міста Мелітополя і Запорізької області, а саме:

  • ПП «Аудиторська фірма «НЕП ПЛЮС», м. Мелітополь, Запорізька область;
  • ПП «Аудиторська фірма « ДІВО», м. Мелітополь, Запорізька область;
  • С(Ф)Г «Міраж», м. Оріхів, Запорізька область;
  • ДП «ДГ «Відродження» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААНУ», с. Відродження, Мелітопольський р-н, Запорізька область;
  • Управління фінансів Михайлівської районної державної адміністрації Запорізької області;
  • ТОВ «ГІДРОСИЛА-ТЕТІС», м. Мелітополь, Запорізька область;
  • ТОВ «СПП Лана», с. Плодородне, Михайлівський район, Запорізька область;
  • ТОВ «Автомашінструмент», м. Мелітополь, Запорізька область;
  • Новопилипівська сільська рада, с. Новопилипівка, Мелітопольський район, Запорізька область;
  • Союз підприємців Приазовського району, с. Приазовське, Приазовський район, Запорізька область;
  • ТОВ «Осана і Ко», с. Терпіння, Мелітопольський район, Запорізька область;
  • ФГ «БАТ», с. Максима Горького, Якимівський район, Запорізька область;
  • ФГ «ВАЛЕРІЯ-2007», с. Приморський Посад, Приазовський район, Запорізька область;
  • Територіальний центр соціального обслуговування, м. Мелітополь, Запорізька область;
  • Комунальний дошкільний навчальний заклад «Черешенька», с. Фруктове, Мелітопольський район, Запорізька область.

Захист відбувався у вигляді доповідей та презентацій, на яких було відображено основні матеріали за результатами проходження виробничої практики.

Студентка Кондратюк Олександра, що проходила виробничу практику на приватному підприємстві «Аудиторська фірма «НЕП ПЛЮС» (м. Мелітополь) розповіла на захисті про те, як саме надаються інформаційно-консультаційні послуги на підприємстві та як відбувається проведення аудиту. Також розповіла про особливості ведення автоматизованого бухгалтерського обліку, про спрощену систему оподаткування підприємства, про облік заробітної плати, на яких рахунках обліковуються основні засоби підприємств. Продемонструвала за допомогою відеоролика як саме відбувається нарахування та виплати заробітної плати на підприємстві за допомогою програми «1С: Підприємство 8.3». З пропозицій було запропоновано розширення та вдосконалення рекламної компанії підприємства.

Студенти В’ячеслав Микульський, Ганна Матюхіна, Катерина Гассан, Катерина Савінкова, Станіслав Йолшин та Яна Чепіль проходили виробничу практику також на приватному підприємстві «Аудиторська фірма «ДІВО» й розповіли про те, якого досвіду вони набули за час проходження виробничої практики, ознайомили із організаційно технічною характеристикою обраного підприємства, та зробили пропозицію збільшити кількість висококваліфікованих робітників, залучивши до ПП «Аудиторська фірма «ДІВО» більшу кількість студентів, що дозволить фірмі розширитись, а студентам отримати необхідний їм практичний досвід роботи.

Студентками: Вікторія Кардаш, Сіміохіна Тетяна, Анастасія Панченко, які здійснювали проходження виробничої практики на С(Ф)Г «Міраж», м. Оріхів, Запорізької області, було висунуто наступні пропозиції щодо вдосконалення обліку в господарстві:

  • ведення обліку лише українською мовою;
  • створення архіву відповідно до встановлених стандартів;
  • облік розрахунків з постачальниками, підрядниками та покупцями і замовниками розподілити по відповідним синтетичним рахункам;
  • облік в СФГ «Міраж» в перспективі на майбутнє повинен стати автоматизованим, що дасть змогу покращити організацію облікового процесу та раціонально організувати бухгалтерський облік у господарстві.
  • удосконалювати систему ціноутворення та постачальницько-збутову діяльність, систему логістики в господарстві.

Захист проходив досить інтерактивно, та надав змогу студентам і викладачам активно співпрацювати одним з одним, викладачі та аудиторія ставили запитання, які їх цікавили, а студенти, які захищали виробничу практику досить успішно на них відповідали, чим мали змогу довести, що всі чотири тижні практики пройшли не даремно.

Таким чином, студенти за час проходження практики мали змогу власноруч розглядати справжню документацію, здійснювати бухгалтерські операції, спробувати на собі ролі аудиторів, бухгалтерів та допомагати обраним підприємствам у їх діяльності, тобто отримали незамінний досвід, який обов’язково стане у майбутньому їм у нагоді. Особливо в наш час, коли для того щоб працевлаштуватись, випускникам вкрай необхідно мати досвід у обраній спеціальності.

Студенти факультету ЕтаБ, 11 МБОО групи  Кондратюк О. та Микульський В.

За редакцією к.е.н., доцента кафедри «Облік і оподаткування» Сахно Л.А.