26 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, з нагоди 75 річчя від дня народження професора В.В. Калитки, відбулась III Міжнародна науково-практична конференція: «Інноваційні агротехнології за умов зміни клімату».

Вже вдруге конференція проходить без свого ідейного наставника, вченого з великої літери – Валентини Калитки. Конференцію відкрив ректор ТДАТУ, професор Володимир Кюрчев. Він зазначив, що науковий внесок Валентини Калитки дуже вагомий.

«Валентина Василівна не просто займалася науковою діяльність, вона цим жила. Все, що вона робила, було спрямовано на дослідження. Валентина Калитка створила дуже потужну наукову школу, її справу продовжують послідовники. Валентина Василівна прийшла до нашого закладу вищої освіти у 1995 році, саме завдяки їй в Університеті було відкрито спеціальності «Агрономія» та «Садівництво і виноградарство», з гордістю пригадує Володимир Кюрчев.

Жоден семінар чи конференція не проходили без участі Валентини Василівни, її доповіді стали у нагоді для багатьох сільських господарств при впровадженні новітніх технологій. Ще одне досягнення Валентини Калитки – створення черешневого саду на 63 га землі. Вона була радником практично по всім питанням, пов’язаним із землею. Зі студентам, при будь якої погоді, Валентина Василівна власноруч висаджувала саджанці плодових дерев.

На жаль, у 2017 році, Валентина Василівна передчасно пішла з життя. Сьогодні пам’ять про неї вшанували хвилиною мовчання. Учасники конференції також переглянули документальний фільм, присвячений великому вченому: «Фахівець своєї справи».

Участь у III Міжнародній науково-практичній конференції: «Інноваційні агротехнології за умов зміни клімату», що проходила на базі кафедри рослинництва імені професора В.В.Калитки, взяли участь 73 науковця. Серед них доктори наук, професори, кандидати наук доценти та здобувачі вищої освіти з різних ЗВО.

У ході конференції учасники прослухали та обговорили доповіді щодо проблем, пов’язаних зі зміною клімату та спільними зусиллями шукали шляхи їх вирішення.

Міжнародна науково-практична конференція пам’яті Валентини Калитки буде проходити раз на два роки.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»