20200507_1429207 травня за допомогою платформи Zoom відбулось онлайн-засідання Науково-методичної ради університету під керівництвом проректора з НПР Олександра Ломейка, на якому було розглянуто ряд питань, присвячених особливостям освітнього процесу в умовах карантину.

1.Тимчасовий порядок проведення екзаменаційної сесії в дистанційному режимі у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.

Проректор з НПР Олександр Ломейко зазначив, що навчальний процес і надалі буде відбуватися у дистанційному режимі, а розклади ПМК № 2 та екзаменаційних сесій доступні на офіційному веб-сайті університету, а також сайтах факультетів, ННІ, кафедр. Заліки виставляються за результатами поточної успішності студентів після проведення ПМК. Крім цього, проректор зазначив, що навчальний процес у аспірантів також продовжується у дистанційному режимі.

Окремо проректор підкреслив важливість онлайн-консультацій перед екзаменаційною сесією.

Відпрацювання і захист курсових робіт (проектів), а також деяких навчальних, технологічних і виробничих практик весняного семестру 2019-2020 навчального року (крім випускних курсів) переносяться на осінній семестр 2020-2021 навчального року.

Олександр Ломейко відзначив необхідність наочного підтвердження проведення контрольного заходу шляхом наявності у ведучого викладача електронних варіантів відповідей ЗВО та фото-, аудіо- та відеозапису.

У зв’язку з карантином оформлення журналів успішності ЗВО з навчальних дисциплін відбувається в системі «Освіта». Здобувачі, які з поважних причин (хвороба, закордонна практика тощо) не з’явилися в онлайн режимі на контрольному заході, мають право на продовження сесії.

Також члени науково-методичної ради обговорили особливості складання екзаменаційної сесії студентами, які мають заборгованості, у разі продовження карантинних заходів до 1 вересня.

Крім цього, було обговорено порядок проведення контрольних заходів викладачами в дистанційному режимі (розсилання запрошення через платформу Zoom, налагодження відеозв’язку зі студентами, відеозапис процесу).

2.Критерії рейтингового оцінювання діяльності науково-педагогічних працівників ТДАТУ.

Члени Науково-методичної ради обговорили критерії нормативних та додаткових показників діяльності НПП, представили свої зауваження та пропозиції щодо деяких пунктів.

Між членами ради виникла дискусія щодо обсягу матеріалу лекцій в навчальних посібниках та його специфіки.

3.Затвердження Положення про конкурс на кращий Веб-сайт серед кафедр Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Начальник НМЦ Наталія Болтянська підкреслила, що це Положення застосовується під час проведення щорічного відкритого конкурсу на кращий Веб-сайт серед кафедр ТДАТУ і проводиться для вдосконалення інформаційного та технічного забезпечення сайтів кафедр університету.

Показники, які характеризують веб-сайти кафедр, пов’язані зі світовим рейтингом Webometrics.

4.Різне

Було обговорено питання Погодження навчальних видань викладачів ТДАТУ на отримання грифу Вченої ради для підручників та посібників. Усі подані матеріали відповідають встановленим вимогам. Рекомендації методичної ради будуть затверджені на Вченій раді університету.

Проректор подякував усім присутнім та побажав здоров’я та творчого натхнення.

Прес-служба ТДАТУ