У ТДАТУ був проведений І Всеукраїнський семінар-практикум для керівників агропідприємств “Правові та податкові аспекти безпеки агропідприємства в сучасних умовах”, організований громадською спілкою “Аграрний союз України” та Таврійським державним агротехнологічним університетом за підтримки громадської організації “Інститут податкових реформ”.

У семінарі взяли участь більше 50 учасників, серед яких керівники та бухгалтери сільськогосподарських підприємств, фермери, викладачі ТДАТУ.

Основними темами семінару були мораторій на продаж земель, орендні відносини щодо землі, нововведення щодо оподаткування агропідприємств, економічна безпека, трудові відносини, правові питання діяльності агропідприємств.

У якості спікерів семінару були запрошені:

Ткачова Е.В. – експерт ГО “Інститут податкових реформ” та ГС “Аграрний союз України”, головний редактор журналу “АгроPRO”;

Спіцина Л.В. – голова робочої групи із земельних питань ГС “Аграрний союз України”, експерт із земельно-правових питань;

Каракуша К.В. – суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці, експерт з цивільно-правових і земельних відносин;

Каракуша С.М. – суддя Запорізького окружного адміністративного суду у відставці, експерт з податкових і публічно-правових питань;

Норочевський О.О. – радник ГС “Аграрний союз України” із земельних і правових питань, адвокат, експерт з питань правової безпеки та земельних питань;

Савченко О.В. – суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці, експерт з трудових, земельних і цивільно-правових відносин.

В рамках семінару кафедрою фінансів, банківської справи та страхування ТДАТУ було проведено анкетне опитування керівників підприємств аграрного сектору Запорізької і Херсонської області.

В результаті опитування встановлено, що 88% земель, які знаходяться в їх обробітку, орендовано у власників земельних паїв, а середній розмір паю складає 6,8 га. Серед опитуваних 79% не підтримують скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. При цьому 85,3% з них не мають або мають недостатньо коштів для  придбання земель сільськогосподарського призначення і тому, більшою мірою, орієнтуються на залучення кредитних ресурсів. Серед наслідків запровадження вільного їх продажу аграрії зазначають зниження обсягів аграрного виробництва, зниження доходів власників, збільшення витрат агропідприємств, зростання обсягів кредитування, зростання обсягів іноземних інвестицій.

Дякуємо організаторам та учасникам семінару, сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

К.е.н., доцент кафедри фінансів,

банківської справи та страхування Косторной С.В.

К.е.н., доцент кафедри фінансів,

банківської справи та страхування Захарова Н.Ю.