У другій половині травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті на кафедрі машиновикористання в землеробстві відбувся  ІІ етап Всеукраїнської олімпіади  з навчальної дисципліни «Експлуатація машин і обладнання» (ЕМО), у якій  взяли участь представники одинадцяти закладів вищої освіти.

Вперше активну участь в організації й проведені олімпіади прийняли провідні виробничники сільськогосподарської техніки та продукції регіону: ПАТ «Мелітопольський олійноекстракційний завод», ТОВ «Агрофірма Ольвія», ТОВ  «Агролідер-2017», АТ «Гідросила МЗТГ»,  ООО «МПИ-АГРО» (Ringroup), ТОВ «Добрівка», ТОВ СВК «Дружба», ФГ «Юсона», Сирзавод «Элита». Технічні експонати для проведення ІІ туру Олімпіади та конкурсу «Кращий студент-агроінженер України» були надані АТ «Ельворті» (м. Кропивницький), делегація якого була присутня підчас проведення обох заходів.

Олімпіада проводилась у два тури:

Перший тур – теоретичного характеру. Учасники олімпіади повинні були продемонструвати свої знання, розкривши одне з найбільш актуальних теоретичних питань сьогодення та вирішити практичну задачу. Цього року обидва завдання першого туру були сформульовані на прикладі орного машинно-тракторного агрегату на базі трактора загального призначення виробництва Харківського тракторного заводу. Більшість учасників якісно впоралась з отриманими завданнями.

Другий тур – практичного спрямування. Кожен учасник олімпіади повинен був за вказаних умов практично визначити норму висіву кукурудзи та фактичну кількість насіння цієї культури на 1 м рядка при роботі попередньо налаштованого задля цього висівного апарату просапної сівалки виробництва ПАТ «Ельворті».

Також, в рамках олімпіади проводились конкурс «Кращий студент-агроінженер України» та навчально-методичний семінар «Методичні засади викладання дисципліни «Експлуатація машин та обладнання» у сучасних умовах».

Серед переможців:

перше місце отримав Данюк Костянтин Олексійович (Таврійський державний агротехнологічний університет);

друге місце отримали:  Козаченко Микола Іванович (Вінницький національний аграрний університет); Стріжов Кирило Сергійович (Миколаївський національний аграрний університет); Сопрук Павло Олександрович (Національний університет біоресурсів і природокористування України); Колодяжний Іван Олександрович (Харківський національний університет сільського господарства ім. П. Василенко);

третє місце отримали: Яненко Євгеній Олександрович (Житомирський національний агроекологічний університет); Толгаренко Микола Олександрови; Халілов Еміль Сергійович (Таврійський державний агротехнологічний університет); Джигановський Іван Степанович (Львівський національний аграрний університет); Еркан Денис Абдурахманович; Бурбела Роман Сергійович (Уманський національний університет садівництва); Новіков Олександр Петрович (Національний університет біоресурсів і природокористування України).

За матеріалами: кафедра МВЗ