4 листопада 2015 р. в Таврійському державному агротехнологічному університеті відбувся науковий симпозіум, присвячений ювілею члена-кореспондента Національної академії аграрних наук, професора, доктора технічних наук, заслуженого працівника народної освіти України, Почесного громадянина міста Мелітополя Артура Сергійовича Кушнарьова.

На свій 80-річний ювілей Артур Сергійович прийшов бадьорим і веселим. Привітати відомого вченого, колишнього проректора з наукової роботи університету приїхали учні наукової школи та колеги-науковці з усієї України.

У конференц-залі ТДАТУ виступали професори і доценти з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя та Мелітополя. Але найпершими, найдорожчим словами були, напевно, виступи його колег, з якими Артур Сергійович працював в університеті з 1963 року, починаючи простим асистентом кафедри сільгоспмашин.

Потім Артура Сергійовича було призначено завідувачем кафедри теоретичної механіки, проректором з наукової роботи ТДАТУ, директором інституту механізації тваринництва у Запоріжжі. Артур Сергійович досі є головним науковим співробітником та професором ТДАТУ. Усі присутні в один голос бажали «генератору ідей» міцного здоров’я та нових наукових досягнень.

Артур Сергійович, незважаючи на роки, зовсім не думає про старість. Кожен день кілька годин присвячує науці, опанував усіма найсучаснішими засобами комунікації, інтернетом. Діти й онуки ювіляра обрали теж науковий шлях – стали вченими. Найбільшою трагедією в житті стала смерть коханої дружини Серафими, яка пішла з життя цього року.

Гості заходу побачили фільм про родину Кушнарьових – трудовий шлях ювіляра, зворушливі родинні моменти та виховання дітей. На слайдах показали найцікавіші зустрічі з провідними вченими зі всього світу.

Вітали з ювілеєм колегу і нинішній ректор ТДАТУ, д.т.н., професор Володимир Миколайович Кюрчев, і колишній керівник вищого навчального закладу к.т.н., професор Ігор Сергійович Сєрий.

Від імені міської влади почесного громадянина Мелітополя прийшла привітати завідувач справами виконавчого комітету Олена Дубініна:

– Дуже горда тим, що мені випала честь від імені жителів міста Мелітополя, виконкому, секретаря міськради Сергія Анатолійовича Мінько щиро і сердечно привітати яскраву особистість міста Артура Сергійовича Кушнарьова з ювілеєм, – говорить Олена Василівна. – Було багато сказано про ті вершини науки, які досяг Артур Сергійович. І ще попереду не одне відкриття на користь нашої України. Це людина з активною життєвою позицією. Він ніколи не залишається осторонь від тих процесів, які проходять у місті, в країні. І завжди на передових позиціях. Величезне спасибі за те, що Ви у нас є!

У головному корпусі ТДАТУ було представлено виставку сучасної техніки, робочих органів для сільськогосподарських машин, які створив А.С. Кушнарьов разом зі своїми колегами. Екскурсію виставкою досягнень аграрної науки провів проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України Володимир Трохимович Надикто. А колеги з інших ВНЗ ділилися спогадами про поїздки на симпозіуми та наукові конференції.

Під час конференції мали місце жваві наукові дискусії, у яких взяв активну участь і ювіляр.

Наукова бібліотека університету з нагоди 80-річчя професора А.С. Кушнарьова підготувала бібліографічний покажчик серії «Біобібліографістика провідних вчених ТДАТУ» та віртуальну виставку, присвячені ювіляру.

Цього року у свої 80 років Артур Кушнарьов подолав тисячі кілометрів, щоб взяти участь у науковій конференції в Кяхте (Бурятія), об’їхавши половину Сибіру і Байкал на автомобілі. А на своєму ювілеї ювіляр витанцьовував так, що багато молодих колеги могли тільки по-доброму позаздрити такій прудкості.

З ювілеєм, шановний Артуре Сергійовичу! Багато Вам щасливих років, міцного здоров’я, натхнення у творчих справах та успіхів на науковій ниві!

Олеся Данилюк, прес-служба ТДАТУ

Фото Ганни Бовкун