Чергове засідання спеціалізованої вченої ради Д 18.819.01 Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбулось 23 вересня 2021 року.

На цьому засіданні проходив прилюдний захист дисертаційної роботи старшого викладача кафедри тракторів і сільськогосподарських машин Дніпровського державного аграрно-економічного університету Владислава Бойка. Дисертація виконана на актуальну тему «Обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів гідропневматичного апарата точного висіву насіння овочевих культур» і подана автором на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва.

Захист проходив у змішаному форматі: члени спецради, які є співробітниками ТДАТУ, знаходились разом зі здобувачем та іншими присутніми у залі нарад університету, а члени спецради з інших міст та опоненти перебували онлайн. Захист відбувався на платформі Zoom, яка дозволяє здійснювати таємне голосування, що є обов’язковим при проведенні цієї процедури. Під час захисту виникали жваві дискусії, які були спрямовані на доскональне з’ясування деяких ключових питань дисертаційної роботи. Гострі запитання надходили від членів спецради, на які здобувач надавав ґрунтовні відповіді.

Науковий консультант роботи, відомий вчений, кандидат технічних наук, доцент, Василь Улексін, позитивно охарактеризував Владислава Бойка і як науковця, і як людину.

Опонентами по роботі виступили провідні вчені: Віктор Мельник, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, проректор з наукової роботи Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка та Дмитро Петренко кандидат технічних наук, доцент кафедри сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету. Усі вони позитивно оцінили роботу та надали схвальну оцінку отриманим результатам.

Наприкінці засідання відбулось таємне голосування, за результатом якого спеціалізована вчена рада Д 18.819.01 абсолютною більшістю голосів висказалась «За» присудження Владиславу Бойку наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Попереду здобувача та його роботу чекає розгляд у Міністерстві освіти і науки України. Бажаємо Владиславу Борисовичу впевнено пройти і цю процедуру.

Олександр Вовк,
Секретар спецради Д 18.819.01