У другий день листопада далекого 1927 року народилася на світ людина, яка досягла успіху, слави, виключно завдяки своїй праці і завзятості, – Дмитро Костянтинович Моторний.

Він пройшов шлях від головного інженера до голови потужного аграрного підприємства, яке очолював понад 50 років. Його по праву називали патріархом українського села, якому він віддав усе до останку — гострий розум, селянську мудрість, свою синівську любов. Дмитро Костянтинович – найзнаменитіший випускник нашого закладу вищої освіти. Наша гордість, наша слава.

Дмитро Костянтинович Моторний, Герой України, двічі Герой Соціалістичної Праці, організатор виробництва, випускник і Почесний професор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Сьогодні б йому виповнилося 93 роки.

З 2019 року ім’я Дмитра Моторного носить наш університету. Як данина пам’яті про великого хлібороба, на площі Слави ТДАТУ, було встановлено погруддя Дмитра Моторного, сьогодні до нього лягли живі квіти. Ректор Володимир Кюрчев особисто знав Дмитра Костянтиновича, як чудову та грамотну людину.

– Насправді, таких людей було дуже мало. Я дуже багато спілкувався з цією людиною. Такої різнопланової людини я ніколи в житті не зустрічав. Людина, яка віддала більше 50 років одному господарству, в свій час зробила його зразковим на велику державу. Я не кажу про його відзнаки: двічі Герой Соціалістичної Праці та Герой України. Таких людей було всього два в Україні: Борис Патон та наш випускник Дмитро Моторний. Останній раз я був на 90-річчі Дмитра Костянтиновича, де зібралися майже всі Герої України, аграрії і всі називали його батьком та вважали своїм вчителем, – зазначив Володимир Кюрчев.

На жаль, 30 липня 2018 року на 91-му році Дмитро Костянтинович пішов з життя, але пам’ять про нього буде жити завжди.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»