Сьогодні виповнилось 16 років, як пішов з життя ректор, тоді ще Агротехнічної академії, Микола Крижачківський. Талановитому керівнику, сповненому сил і енергії був лише 51 рік. Сьогодні пам’ять Миколи Людвиговича вшанували на мітингу.

За традицією, мітинг вшанування пам’яті Миколи Крижачківського розпочався біля меморіальної дошки, що встановлена на головному корпусі ТДАТУ. Захід відкрив ректор Сергій Кюрчев, він зазначив, що традиції нашого закладу вищої освіти існують багато десятиліть. У Таврійському ДАТУ завжди пам’ятають людей, які зробили чимало для його розвитку.

– «Сьогодні виповнилося 16 років, як пішов з життя ректор Агротехнічної академії Микола Крижачківський. Він очолив наш заклад вищої освіти у 1987 році, на цій посаді пропрацював протягом 19 років. У 1987 році вперше почали не призначати, а обирати керівників вищих навчальних закладів. Микола Людвигович був старшим викладачем кафедри експлуатації машино-тракторного парку Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту і був обраний ректором Мелітопольського інституту механізації сільського господарства», – зазначив Сергій Кюрчев.

Радник ректора Університету Володимир Кюрчев бачив Миколу Крижачківського в останні хвилини його життя. Він згадує, Миколу Людвиговича, як талановитого керівника, якому, не дивлячись на складні часи, вдалося зробити чимало для розвитку закладу вищої освіти.

– «Під час керівництва Миколи Крижачківського, у 1994 році, Мелітопольський інститут механізації сільського господарства отримав статус академії. І це, не дивлячись, на дуже складні часи у 90-х роках, коли заробітна плата науковців була мізерною. Тим не менш, викладачі захищали кандидатські дисертації, заклад вищої освіти розвивався. Тоді була відкрита економічна спеціальність, яка одразу ж стала популярною серед абітурієнтів.Тоді було зараховано 200 студентів», – наголосив Володимир Кюрчев.

Наприкінці мітингу пам’яті до меморіальної дошки, встановленої при вході в Університет та на алеї пам`яті було покладено живі квіти.

Пам’ятаємо…

Редакційно-видавничий відділ