9 березня 2017 року у ТДАТУ на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові відбувся мітинг, присвячений вшануванню пам’яті Великого Кобзаря.

Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас ШЕВЧЕНКО – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. У багатьох оселях  і сьогодні можна побачити портрет ШЕВЧЕНКА, заквітчаний вишитим українським рушником. Ми пишаємось тим, що він – українець,  а ми прагнемо бути достойними його нащадками.

Дитинство Тараса було невеселим, кріпацька доля, рання смерть батьків, прислужування в пана-кріпосника Енгельгарда, злидні, голод. Та навіть терплячи велику нужду, юний Тарас був цілеспрямованим. В лихолітті не огрубіла душа Тараса, а навпаки – проймалася любов’ю та співчуттям до знедолених земляків. Це – чи не найбільша його наука, урок для всіх нас і для прийдешніх поколінь.

Все життя його – то важкий труд,  де було так мало місця для щастя. Але великий поет понад усе любив свою Україну.

Доля Тараса і доля України – невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення українського народу до волі.

Учасниками мітингу були студенти нашого ВИШУ:   Видренко Олег 21 КН; Дмитрик Анастасія 11АГ; Гешева Ганна 21КН; Торбунова Анастасія 21КН; Краснов Данило 11ПТ; Овечко Катерина 11 АГ.

Мітинг було завершено зверненням до усїх присутніх:

Народе мій! Великий український,

Ти пута зняв з козацького коня.

Вже – з волею – і хліб святий, і сільця,

Тож зміцнюй, бережи її щодня.

Будь пильним, мій довірливий народе!

Не раз вже потрапляв у пастку ти.

Підняти прапор – то ще не свобода.

Будь мудрим! Вір, що дійдем до мети!

Кафедра суспільно-гуманітарних наук висловлює вдячність усім учасникам за активну участь у підготовці і проведенні мітингу.