1 (4)12  листопада на кафедрі вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного у рамках конференції магістрантів і студентів за підсумками наукових досліджень 2019 року відбулося засідання секції «Вища математика і фізика».

За традицією, з вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри, д.пед.н., професор Наталя Сосницька. Вона ознайомила присутніх з порядком роботи та  пакетом документів конференції, розповіла про шляхи удосконалення наукової роботи студентів і викладачів.

У конференції взяли участь 36 учасників. Студенти та магістранти ТДАТУ під керівництвом викладачів кафедри підготували 24 доповіді. Також на конференції з доповідями виступили студенти ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ», ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ», ВСП «Василівський коледж ТДАТУ», учні Малої академії наук, ЗОШ № 14 ММР ЗО, ліцею № 5 ММР ЗО, ліцею № 19 ММР ЗО, Костянтинівського районного НВО «Гімназія-мала академія наук №1 «Таврія».

Доповіді  були різноманітними і стосувались, як фундаментальних проблем математики та фізики, так і прикладних задач. Теми доповідей були актуальні і зацікавили присутніх, про що свідчив ряд запитань та коментарів від них. Доповіді показали, що студенти та учні дуже обізнані в темах своїх досліджень. Найбільш активну участь в обговоренні  прийняли: голова Ради молодих учених та студентів ТДАТУ Вадим Попрядухін, д.пед.н., професор Наталя Сосницька, к.ф.-м.н., доцент Василь Кравець, к.т.н., доцент Ольга Назарова та к.т.н., доцент Микола Данченко.

По завершенні засідання було проведено урочисте закриття конференції, під час якого відбулося вручення сертифікатів учасників та нагородження авторів доповідей грамотами ректора ТДАТУ за плідну науково-дослідну роботу та активну участь у конференції.

У номінації «Найкраща наукова доповідь» було відзначено дві доповіді: у секції математичні науки – доповідь  студентки 11 МН ТДАТУ Софії Попович «Моделювання факторів в управлінні системи-туризм», керівник к.т.н., доцент кафедри Ольга Назарова, у секції фізичні науки – доповідь  студента 11 СКН ТДАТУ Ігора Башука «Застосування програмного забезпечення для візуалізації теплових процесів на прикладі визначення показника адіабати», керівник ст. викладач кафедри Олена Рожкова.

Колектив кафедри дякує всім керівникам, учням і студентам за плідну працю і запрошує всіх бажаючих взяти участь у студентській конференції наступного року.

Наталя Дьоміна, к.т.н., доцент

кафедри вищої математики і фізики