Кожного року наприкінці жовтня-початку листопада у Мелітополі проводяться традиційні легкоатлетичні змагання екіден (спортивне змагання в бігу по шосе, що є естафетою на марафонській дистанції; вперше з’явилося в 1917 році в Японії).

Протяжність дистанції та кількість учасників у команді не регламентовано, та залежить від організаторів змагань. Передача естафети відбувається за допомогою спеціальної стрічки, яку учасник, що біжить, одягає на тулуб через плече. На наступному етапі передавальний повинен на ходу зняти стрічку і швидко передати її. Стрічка є аналогом естафетної палички. Екіден – формат незвичайний та захопливий, а в нашій країні ще й дуже рідкісний.

З 2018 року найспритніші та найвитриваліші мелітопольці, змагаються на півмарафонській дистанції – 21097,5 метрів – в особистому заліку, командами з 2, 3 та 6 осіб. Змагання легкоатлетів з екідену стали у нашому місті традиційними і 17 жовтня мали відбутися вчетверте.

Але суровий 2021 рік вніс свої болючі корективи. На жаль, пандемія коронавірусу змушує нас жити у нових реаліях. Навіть спортивні змагання у Мелітополі тепер проводять онлайн. Завдяки «червоній» зоні, в яку потрапив Мелітополь в другій половині жовтня, змагання з екідену було перенесено.

До того, щоб не провокувати подальше поширення хвороби, провести турнір організатори вирішили в онлайн-режимі з новою датою – 5-7 листопада.

На старті кожен учасник забігу повинен був зробити селфі, а проходження дистанції мало бути зафіксовано в одному із додатків типу RunKeeper, Adidas Running або Strava протягом трьох днів – з 5 по 7 листопада. А наприкінці все це вислати на електронну пошту організаторів екідену.

Як завжди, спортивний клуб ТДАТУ разом зі студентами нашого закладу вищої освіти із задоволенням бере участь у всіх міських спортивних форумах, тож було вирішено залучити найкращих представників збірної команди ТДАТУ з легкої атлетики в екідені. Тим паче, що серед них, неодноразові переможці та призери трьох забігів минулих років.

Взагалі, в онлайн-забігу взяло участь 68 осіб – 4 команди з 2 осіб, 5 команд з 6 осіб, 4 команди з 3 осіб та 18 спортсменів вирішили особисто пробігти всю дистанцію.

Спортивні досягнення нашої альма-матер випала честь захищати 9 студентам, для яких легка атлетика під час навчання у ТДАТУ стала майже рідним видом спорту.

В особистому заліку взяв участь студент ІІ курсу механіко-технологічного факультету Дмитро Ребрик (21 АІ), який особисто подолав неймовірно довгу дистанцію у 21097,5 метрів (півмарафон) за 2 години 10 хвилин 29 секунд та посів 12 місце. Дмитро – дебютант на цій дистанції, тож його результат поза всяким сумнівом є позитивним для нього, як спортсмена, у якого всі успіхи ще попереду.

Дві наші команди з трьох та шести осіб стали володарями чергових золотих нагород, ще раз підтвердивши статус чемпіонів забігів минулих років.

Команда ТДАТУ-1 з 3 осіб – Артем Чердаклієв (21 МБЗАГ), Антон Ніколенко (11 МБЗМК) та Георгій Топольницький (21 ЕЕЕ) – не залишили жодного шансу своїм суперникам, показавши неймовірний результат в 1 годину 30 хвилин 29 секунд. Це майже на 6 хвилин краще, ніж команда, яка посіла друге місце.

Команда ТДАТУ-2 з 6 осіб – Данило Мальцев (21 АІ), Денис Ценов (21 АІ), Артем Кучерков (11 МБКН), Кирило Кузьмін (41 ГМ), Іван Козак (31 ЕЕЕ), Назар Стулень – також здобула довгоочікувану перемогу, яка три роки нам не підкорювалась, з результатом 1 година 32 хвилини 36 секунд, майже на 11 хвилин випередивши команду з другим результатом.

Кафедра фізичного виховання та спортивний клуб ТДАТУ вітає переможців і дякуємо всім суперникам, які змагались з нашими хлопцями на рівних та зробили цю естафету яскравою та незабутньою. Хочемо також висловити слова подяки організаторам та всім учасникам цьогорічного екідену, який пройшов в незвичному, але дуже цікавому форматі.

Сподіваємось, цей захід дасть поштовх до ще більшого та швидшого розвитку аматорського, а як наслідок та професійного спорту у нашому місті. Дякуємо, було реально здорово! Всім кріпкого здоров’я та нових спортивних досягнень.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту