Жителі Мелітополя у режимі онлайн зможуть стежити за станом атмосферного повітря. Ця можливість у них з’явилася завдяки новому функціоналу електронного довідника «Melitopol Smart City» – екомоніторинг. Презентація проекту відбулася ще у середині травня, а зараз екологи розробляють екологічну карту міста.

Цій темі був присвячений круглий стіл, участь у якому днями взяли проректор з наукової роботи Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, професор Оксана Єременко, завідувач кафедри геоекології і землеустрою ТДАТУ Сергій Мовчан та асистент кафедри, доктор сільськогосподарських наук вікторія Скиба.

Координує проєкт Агенція розвитку Мелітополя. Її директор, Ірина Славова, зазначила, що у напрямку поліпшення екологічної ситуації з Мелітополем працює фонд Фрідріха Наумана і проект GIZ.

«Зроблено кілька кроків у поліпшення екологічної складової Мелітополя і Мелітопольського району. У нас був проведений Форум, де були визначені ключові напрямки роботи. Також за проєктом GIZ буде написана концепція інтегрованого розвитку Мелітополя. Вона буде поділена на 11 секторів, один з яких стосується поліпшення екологічної складової Мелітополя», – зазначила Ірина Славова.

Згідно проєкту, у різних районах Мелітополя будуть встановлені датчики забруднення повітря. Перший з’явиться на ротонді в Екопарку, ще один буде розташований у нижній частині міста. Але для комплексної оцінки цього недостатньо, тому в перспективі у Мелітополі таких датчиків буде мінімум 25.

Кожен з учасників круглого столу висловив свою точку зору, як Екомоніторинг може виправити проблему екологічного стану Мелітополя. Усі висновки вони нанесли на спеціальну карту, напрацювавши подальший план розвитку.

Редакційно-видавничий відділ