Запорізькою міською радою спільно з Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Міністерством освіти і науки України, Запорізькою торгово-промисловою палатою, провідними підприємствами та громадськістю регіону з 14 по 16 вересня у Запоріжжі, на базі сучасного виставкового комплексу «Козак-Палац», проведено міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2021».

За результатами спільної роботи і в рамках меморандуму про співпрацю між Таврійським агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного, Федерацією роботодавців України (м. Київ) і товариством з обмеженою відповідальністю «САВ КОМПЛЕКТ» (м. Запоріжжя) взяли участь Володимир Кюрчев, ректор Таврійського агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, д.т.н., член-кореспондент НААН України, Сергій Мовчан к.т.н., завідувач кафедри ГЕЗ, голова басейнової ради річок Приазов’я і Олександр Бережецький, к.т.н., фінансовий директор ТОВ «САВ КОМПЛЕКТ» (м. Запоріжжя) презентували доповідь на тему: «Водоочисні технології і підготовка води в системах оборотного водопостачання».

У частині “Підготовка води в системах оборотного водопостачання” автори довели до спеціалістів у галузі водогосподарського комплексу, які були присутні на «Еко Форум – 2021», результати впровадження електронної водопідготовки на підприємствах Запорізької області.

До речі, викладачі та співробітники Таврійського агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного вже не перший рік приймають участь в «Еко Форумі». Наприклад, в 2018 році, за презентацію макету діючого обладнання «Магнітна сепарація для оброблення зневоднених осадів» університет отримав відзнаку.

У збірнику тез доповідей V спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму «Еко Форум – 2021» опубліковано матеріали науковців ТДАТУ імені Дмитра Моторного:

1. Кюрчев В.М. Імпульсна високочастотна електромагнітна обробка води в системах оборотного тепловодопостачання (на прикладі ВП«Запорізька» АЕС» ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ») / В.М. Кюрчев, С.І.Мовчан, О.В. Бережецький // Еко Форум-2021: збірка тез доповідей V спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму, 14-16 вересня 2021 р./ Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата. – Запоріжжя: Запорізька торгово-промислова палата, 2021. – 311 с. C. 200-201.
2. Яремко Ю.І. Формування масиву земель зрошуваного землеробства під впливом природно-кліматичних умов / Ю.І. Яремко, С.І. Мовчан // Еко Форум-2021: збірка тез доповідей V спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму, 14-16 вересня 2021 р./ Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата. – Запоріжжя: Запорізька торгово-промислова палата, 2021. – 311 с. C. 120-121.
3. Мовчан С.І. До питання форми апаратів при обробленні вод гальванічного виробництва / С.І. Мовчан // Еко Форум-2021: збірка тез доповідей V спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму, 14-16 вересня 2021 р./ Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата. – Запоріжжя: Запорізька торгово-промислова палата, 2021. – 311 с. C. 206-208.
4. Мовчан С.І. Комп’ютерне моделювання елементів і складових одиниць систем оборотного водопостачання / С.І. Мовчан, О.О. Дереза // Еко Форум-2021: збірка тез доповідей V спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму, 14-16 вересня 2021 р./ Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата. – Запоріжжя: Запорізька торгово-промислова палата, 2021. – 311 с. C. 209-210.
5. Чернишова Л.М. Поводження з відходами гальванічного виробництва, шляхом виготовлення вогнетривів / Л.М. Чернишова, С.І.Мовчан // Еко Форум-2021: збірка тез доповідей V спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму, 14-16 вересня 2021 р./ Запорізька міська рада, Запорізька торгово-промислова палата. – Запоріжжя: Запорізька торгово-промислова палата, 2021. – 311 с. C. 298-300.

Усі учасники «Еко Форум – 2021» сподіваються на нові зустрічі у рамках міжнародного екологічного форуму в наступному році.

Сергій Мовчан,
завідувач кафедри ГЕЗ,