Науково-методичний центр ВФПО за підтримки ФАО 15 березня 2023 року проводив VI Міжнародну науково-практичну конференцію «Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти».

Основною метою конференції було обговорення питань впливу глобальних змін клімату на розвиток сільського господарства та визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень щодо адаптації до змін клімату та зниження ризиків від екстремальних кліматичних явищ.

У роботі конференції прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри рослинництва та садівництва ТДАТУ.

З вітальними словами виступили Тетяна Іщенко (директор Науково-методичний центр ВФПО), Олексій Шкуратов (заступник міністра з євроінтеграції Міністра освіти і науки України), Ігор Виштак (Директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України).

З доповідями виступили представники Інституту кліматично орієнтованого землеробства НААН (Олексій Данчук), Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія Нова» (Неоніла Кудрик), Українського гідрометеоцентру ДСНС (Тетяна Адаменко), експерти ФАО, представники ЗВО та інші.

В ході конференції були обговорені питання що стосуються загальносвітових та європейських тенденцій зміни кліматичних та агрокліматичних умов, формування політики запобігання зміні клімату та адаптації до неї; впливу зміни клімату та екстремальних кліматичних явищ на розвиток сільського господарства; напрямів адаптації до зміни клімату, технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Також, спікери звернули увагу на проблеми змін клімату щодо розвитку галузі тваринництва, стану водних ресурсів України, якості продуктів харчування; зниження імовірності виникнення ризиків у сільському господарстві від зміни клімату та екстремальних кліматичних явищ; запобігання зміні клімату через збільшення абсорбції парникових газів та перехід до низьковуглецевих технологій у сільському господарстві.

Окремий блок конференції було присвячено проблемам удосконалення освітніх програм щодо врахування адаптації сільського господарства до кліматичних змін та просвітницькій роботі в закладах освіти в Україні з вищезазначених питань.