У рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру Приазовського регіону у напрямку громадської безпеки за підтримки Якимівської селищної ради та ГО «Якимівська світлиця» на базі Якимівського професійного аграрного ліцею відбувся івент «Бережіть екоситеми від пожеж». Головна мета заходу полягала в популяризації екологічно-свідомого підходу до ведення сільськогосподарської діяльності, збереження ресурсів рідного краю та протидії надзвичайним ситуаціям.

Із привітальним словом до учасників івенту звернулася голова Громадської організації «Якимівська світлиця» Наталія Волошко.

Начальник 23 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій Максим Погорєлий закликав дотримуватися правил пожежної безпеки, не провокувати виникнення пожеж в екосистемах, не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків.

З науковими доповідями від Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (м. Мелітополь) виступили Голова басейнової ради річок Приазов’я, к.т.н., доцент, завідувач кафедри геоекології ї землеустрою Сергій Мовчан; к.т.н., професор Юрій Рогач; к.с.-г.н., старший викладач Юлія Кліпакова; к.с.-г.н., асистент Вікторія Скиба.
Змістовими, пізнавальними були виступи заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимира Горбаня; керуючого господарством ТОВ «АГРО-ДАВИДІВКА» Олександра Чекіра.

Для здобувачів освіти організатори івенту приготували вправи «Трикутник у квадраті», «Наш суспільний дім», які провела тренер Інна Нікітенко.

На заході були присутні інженер-механік ТОВ «Орхідея» Олександр Возненко; представник державного підприємства дослідне господарство «Якимівське» дослідної станції ефіроолійних та малопоширених сільськогосподарських культур НААН України Наталія Шульга, провідний фахівець Якимівської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості Наталія Богушко.

Під час івенту усі могли скористатися можливістю розширити знання, отримати корисну інформацію.

Підсумовуючи, організатори звернулися до учасників івенту: «Шануйте, бережіть природу – вічне джерело нашого життя та майбутнє нащадків!»

Сергій Мовчан;
зав. кафедри ГЕЗ