26 березня між Мелітопольським районом і французькими експертами компанії BETEN International був підписаний Меморандум про співпрацю. У рамках даного документу будуть розроблені покрокові заходи, спрямовані на вирішення проблеми водовідведення у новоствореному Мелітопольському районі.

Підписання Меморандуму проходило за участю народного депутата Сергія Мінько і Президента компанії BETEN International Жаном Рош та інших членів іноземної делегації. Також у залі зібралися члени Координаційної ради, створеної за підсумками роботи Азовського Форуму. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного представили ректор Володимир Кюрчев та заступник голови координаційної ради, асистент кафедри геоекології та землеустрою Вікторія Скиба.

На початку, представники Мелітопольської громади позначили проблематику: в курортних зонах Приазов’я водоочищення далеке від світових стандартів. Особливо у Кирилівці, де взагалі немає каналізації. Застаріла система водоочищення і у Мелітополі.

«Ми опрацьовували на Азовському форумі три варіанти вирішення проблем. Перший – об’єднання всіх стоків району та будівництво нових очисних. Другий – реконструкція старих очисних Мелітополя. Третій – реконструкція та будівництво індивідуальних очисних споруд для трьох міст регіону. Сьогодні нам потрібно розуміти економічний сценарій вирішення цієї проблеми, собівартість їх експлуатації,» – окреслив завдання Голова Координаційної ради та заступник директора інституту морської біології НАН України Віктор Демченко.

Вже розпочаті роботи з пошуку інвестицій для вирішення зазначених проблем. Зокрема, розглядається варіант співробітництва з компанією BETEN International, яка працює в Україні вже 30 років і велика частина їх проєктів пов’язана з екологічною тематикою. Мелітопольському регіону французи запропонували наступний сценарій роботи: спочатку підписання Меморандуму, потім експерти виїжджають з Франції у регіон для того, щоб оцінити масштаби проблематики на місці.

«Вас ми також можемо запросити до Франції, щоб ви бачили до чого потрібно прагнути і який результат буде у фіналі. Під час такого візиту вже можна буде визначити, який із сценаріїв вирішення проблеми більше підходить. Далі техніко-економічна підготовка проєктів і пошук інвестицій з урахуванням використання різних джерел фінансування», – позначив сценарій співробітництва Жан Рош.

Членам координаційної ради нардеп Сергій Мінько поставив завдання – провести наступну робочу нараду наприкінці квітня-початку травня, де визначити ТОП-5 екологічних проблем над вирішенням яких КР буде працювати у 2021 році.

Редакційно-видавничий відділ