Днями у Києів відбулось друге засідання робочої групи з викликів в сфері охорони навколишнього середовища.

Захід організовано та проведено Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internasionale Zusammenarbeit (GEZ) GmBh», якими започатковано проєкт «Створення та організація діяльності навчальної мережі міст з інтегрованого міського розвитку. Метою проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» є підвищення місцевого потенціалу 8 міст-учасників: Львову, Чернівців, Вінниці, Житомира, Києва (Подільський район), Полтави, Мелітополя та Харкова).

Тематика засідання робочої групи передбачала обговорення ефективного управління та використання водних ресурсів в межах міст та екологічну інтеграцію водних об’єктив в міське середовище. Місто Мелітополь представляли Михайло Дерксен (провідний спеціаліст планово-технічного відділу департаменту капітального будівництва та житлово-комунального господарства Мелітопольської міської ради) та Вікторія Скиба (к.с.-г.н., старший викладач кафедри геоекології і землеустрою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, заступниця Голови координаційної ради з питань охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону).

Дводенне засідання, обговорення та обмін практичним досвідом містян різних регіонів України проходив у відповідності до трьох основних тем:

1. Основні екологічні проблеми стану водних ресурсів. Заходи з покращення використання водних об’єктів в міському середовищі.
2. Система управління водними ресурсами: державний та регіональний рівні.
3. Дощові стічні води. Сучасні водовідвідні системи для збору та відведення дощової й талої води.

Члени робочої групи мали змогу виокремити ключові проблемні питання раціонального поводження з водоймами у межах міських агломерацій, особливості поводження з водотоками з врахуванням природних особливостей різних агро-кліматичних зон України. Однією з важливих комунікацій став обмін досвідом вирішення проблемних екологічних питань у межах населених пунктів. Наочним прикладом облаштування прибережних територій стало відвідання набережної річки Дніпро в Подільському районі та парку Наталка.

Висловлюємо подяку організаторам та менторам за проведення заходу на найвищому рівні.

Вікторія Скиба, к.с-г.н.,
старший викладач кафедри геоекології і землеустрою