Заступник начальника науково-дослідного відділу Приазовського НПП, старший викладач кафедри ГЕЗ ТДАТУ Олександр Антоновський 3 лютого 2025 року взяв участь в Урочистому засіданні Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України з нагоди Міжнародного Дня водно-болотних угідь, що відзначається щороку 2 лютого.

У засіданні брали участь фахівці Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, закладів вищої освіти екологічного спрямування, науково-дослідних установ Національної академії наук України, національних природних парків, природних заповідників, екологічних громадських організацій тощо. Порядок денний заходу включав розгляд питань щодо Національної доповіді України про виконання Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів; Пропозиції удосконалення законодавства щодо надання водно-болотним угіддям статусу міжнародного значення та управління ними; Стан орнітофауни водно-болотних угідь Азово-Чорноморського узбережжя України; Вплив російської агресії і окупації на водно-болотні угіддя; Інформацію про погодження надання статусу проєктованим Рамсарським угіддям та інші питання.

Антоновський Приазовський НПП2 Антоновський Приазовський НПП5

Олександр Антоновський у співавторстві з директором Приазовського НПП Дмитром Воловиком, начальником відділу державної охорони природно-заповідного фонду Русланом Отрішко і заступницею начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду Юлією Аліханян представили доповідь «Водно-болотне угіддя міжнародного значення «Молочний лиман» і Приазовський національний природний парк в умовах окупації». В доповіді охарактеризовані основні негативні наслідки окупації території Приазовського НПП в цілому та водно-болотних угідь міжнародного значення «Молочний лиман» і «Гирло річки Берди, Бердянська затока та Бердянська коса» зокрема.

Розкрито наслідки руйнівної діяльності окупантів для ландшафтів і біорізноманіття, особливості хімічного забруднення акваторій, масштаби забруднення нафтопродуктами акваторій Приазовського НПП внаслідок аварії російських нафтових танкерів «волгонефть-212» та «волгонефть-239» 15 грудня 2024 року в Керченській протоці. Окреслені можливі шляхи подолання наслідків цього руйнівного впливу.

Антоновський Приазовський НПП3 Антоновський Приазовський НПП4

Зазначимо, що колектив Приазовського НПП у співпраці з фахівцями кафедри ГЕЗ ТДАТУ працюють над збором і аналізом інформації щодо негативних наслідків злочинної діяльності окупаційних військ і влади для природного середовища в цілому і природно-заповідного фонду Приазов’я зокрема з метою подальшого притягнення винних до кримінальної відповідальності і відшкодування завданих збитків.

photo_2025-02-03_22-41-44 photo_2025-02-03_22-41-35