17 жовтня студенти ВСП Василівського коледжу ТДАТУ спеціальності «Право» Величко Ярослав, Мідловець Денис, Сергієнко Олег і викладач конституційного права України Тирон В.О. взяли участь у правозахисному проекті «Human rights. Detention places. Public monitoring» («Права людини. Місця затримання. Громадський моніторинг»), який у рамках проведення Школи DRI та Ради Європи «Перші кроки у політиці» підготували студенти юридичного факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Запорізькій області.

Метою проекту є підвищення рівня обізнаності громадськості Запорізької області щодо проблеми нелюдського поводження в місцях несвободи та способів протидії, об’єднання небайдужих до проблеми людей задля обміну досвідом та пошуку спільного бачення шляхів її подолання.

Головними спікерами та експертами проекту були керівник ГО «Україна без тортур» Олександр Гатіятуллін, адвокат, представник Секретаріату Уповноваженого з прав людини в Запорізькій області Олена Дємєнєва, заступник начальника Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Ірина Федорець та представник Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Запорізькій області Богомолова Наталія.

У процесі проекту студенти стали учасниками цікавої лекції «Виклики гарантування права на свободу від катувань в місцях несвободи», екскурсії до музею пенітенціарної служби м. Запоріжжя, круглого столу, на якому було обговорено питання: «Суспільне прийняття жорстокого поводження або чому суспільство сприймає катування як частину покарання?»; «Як зацікавити громадськість темою протидії катувань?»; «Що можеш зробити безпосередньо ти?».

Дискусія була дуже цікавою. Студенти дізналися багато нового, спілкуючись з практиками. День подарував масу чудових, позитивних вражень та емоцій! Разом з нашими студентами в заході брали участь студенти Інституту права імені Володимира Сташиса Класичного приватного університету. Щиро дякуємо організаторам за корисний і цікавий захід!

Тирон В.О. – в.о. заст. директора

коледжу з навчальної роботи