На виконання конституційних норм щодо євроінтеграції, Рішення Четвертого Міжнародного Конгресу Козацтва, 23 січня в Запоріжжі розпочала роботу Друга історична козацька міжнародна конференція на підтримку вступу України до Європейського Союзу.

На першому засіданні виступили відомі і шановані фахівці, ветерани ЗСУ, науковці, письменники, волонтери, козацька старшина, старійшини, учасники Запорозького козацького патріотичного Руху Опору.

Головуючим на конференції був керівник Міжнародного Конгресу Українського козацтва Дмитро Сухінін (Гора).

У роботі конференції взяли участь депутати Запорізької обласної ради, науковці закладів вищої освіти регіону, доктори історичних наук, студентські активісти тощо.

Таврійський державний університет імені Дмитра Моторного представляли здобувачі різних курсів на чолі з головою студентської ради ТДАТУ Микитою Семеновим.

У своїй доповіді він зазначив, що на сучасному етапі, тісне співробітництво України з багатьма європейськими державами, а також перспективи реформування системи вищої освіти є ключовим моментом у процесі євроінтеграції, що дозволить відкрити нові можливості для українського молодого покоління.

Географічне розташування нашої держави та її культурна близькість з Європою дає можливість освоювати європейський ринок. Значна перевага полягає також в тому, що в Україні достатня науково-освітня інфраструктура та висококваліфіковані наукові кадри, котрі вже мають багатий досвід співпраці з європейською наукою.

Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації її економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, впровадження внутрішніх реформ. Співпраця з ЄС наблизить соціальні умови України до високих європейських стандартів, підвищить рівня життя та статків населення.

Таким чином, європейські інтеграційні процеси нашої держави зачепили усі сфери людської діяльності, в тому числі й освіту, бо глобалізація є реальністю нашого часу. Саме тому основою створення європейського простору вищої освіти є високий рівень підготовки студентів, академічного та адміністративного персоналу.

За останні 10 років українська система вищої освіти зазнала якісних змін, що дозволило запровадити освітні програми подвійного диплому, численні програми обміну студентами та зробити українську освіту більш привабливою для іноземних студентів.

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного має угоди з 31-м зарубіжним університетом, які регламентують активну співпрацю у галузі науки та освіти. ТДАТУ продовжує активну співпрацю з міжнародними асоціаціями ICA та BSUN (Мережа університетів Чорноморського регіону), Global waste cleaning network, Ukraine Global Faculty. Продовжується робота за Проєктом сприяння академічній доброчесності в Україні, також триває грантова програма «Сприяння розвитку машинобудівної галузі в Азовському регіоні шляхом підвищення якості освіти за відповідними спеціальностями» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Одним з важливих елементів навчального процесу є практика. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами у період навчання.

ТДАТУ має чинні договори щодо організації практик за кордоном з 18 партнерами в Україні та за її межами. Найбільшою популярністю серед здобувачів користуються такі країни, як Німеччина та Великобританія.

Тож реформування вищої освіти має тривати відповідно до європейських стандартів і правил. Таврійський ДАТУ розуміє важливість вищезгаданих процесів та завдань, свідомо діє у напрямку посилення інтернаціоналізації вищої освіти у своїх стінах та всебічно підтримує прагнення України до Європейського Союзу.

За результатами конференції була складена резолюція на підтримку вступу України до ЄС.

Ми, учасники Другої історичної козацької міжнародної конференції на підтримку вступу України до Європейського Союзу –

– усвідомлюючи високу відповідальність за майбутнє рідної Вітчизни,
– розуміючи необхідність політичного приєднання до європейської демократичної спільноти,
– поважаючи міжнародні принципи мирного і сталого розвитку всіх країн в Європі і світі,
– в своєму житті і діяльності дотримуючись важливих і фундаментальних загальнолюдських цінностей,
– з великим бажанням відновлення історичної справедливості і прагнення мільйонів українців до повернення в велике вільне висококультурне й економічно розвинене співтовариство європейських націй, на високому форумі прийняли наступні Рішення:

1. Враховуючи гостру політичну, економічну, правову необхідність вступу України до Європейського Союзу конкретними заходами і справами підтримати дії Президента України, Верховної Ради України, КМУ на прископення цього процесу всімв необхідними засобами.

2. Для найбільш повної і скорішої реалізації відповідних державних програм щодо євроінтеграції, силами представників своїх наукових і експертних фундацій в різних галузях, прийняти активну участь у формуванні нормативно-правової бази України.

3. Спираючись на положення державної Доктрини інформаційної безпеки України, злочинні дії країни агресорки рф, повномасштабне збройне вторгнення зс рф, шалену ворожу антиукраїнську пропагвнду, суворо засуджуючи ці дії, розширити співпрацю з органами центральної виконавчої влади України, громадськими організаціями з метою боротьби з фейками та дезінформацією прнадао нашу боротьбу за незалежність, за історичну правду про героїчне минуле й согодення українців.

4. Всім організаціям Українського патріотичного козацтва разом з нащадками козацьких родів в діаспорі та закордонними колегами з цивілізованих країн системно, за створеним планом діяльності проводити заходи щодо популяризації курсу нашої Батьківщини на скоріший вступ до ЄС.

5. Разом із вітчизняними письменниками і журналістами, митцями, козацькою старшиною і старійшинами для молоді підготувати новий випуск загальнодержавного альманаху “Українське козацтво”, за підтримки державних інституцій, органів місцевого самоврядування громадським козацьким організаціям підготувати відповідні телепередачі, кінофільми та мистецькі заходи про демократичні традиції, історію, культуру України, книги та інші матеріали і програми роз’яснюючого характеру про країни ЄС для населення нашої держави.

6. Для укріплення дружби і взаємопорозуміння, підтримки єроінтеграції, інформування громадськості про стан справ в Україні – щомісячно проводити онлайн заходи, при можливості, враховуючи вожнний час, приймати участь у громадсько-політичних та культурно-історичних зборах в Європі, США, Великій Британії та Канаді.

7. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з узагальненими пропозиціями учасників Другої історичної міжнародної козацької крнференції на підтримку вступу України до ЄС.

8. На підставі великого професійного досвіду частини козацької старшини з числа колишніх ветеранів та керівників і фахівців державних органів, підприємств, ЗСУ, СБУ, МВС, налати допомогу та прийняти участь у процесі гармонізації стандартів, норм і правил з європкйським законодавством.

9. Узагальнити та проаналізувати діяльність на підтримку євроінтеграції України за 2023 рік на Великій Раді Конгресу у грудні поточного року, з конкретними висновками і пропозиціями поінформувати Президента України, ВРУ, КМУ.

10. Оприлюдними на відповідних інформаційних ресурсах Українського козацького Руху інформаційного Спротиву матеріали міжнародного заходу.

Голова Міжнародного
Конгресу Українського Козацтва
Дмитро Сухінін (Гора)