30 листопада 2022 року відбувся онлайн-тренінг «Перша психологічна допомога в умовах надзвичайної ситуації», який проводиться в рамках проєкту “Підтримка економічної участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в Україні”, який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

У заході взяли активну участь зав.кафедрою, проф. Олеся Прісс, доц. Галина Тараненко, доц. Ірина Бандура, доц. Любов Здоровцева, ас. Алла Ангеловська.

Під час надзвичайних ситуацій населення часто зазнає великих страждань. Надзвичайні ситуації по-різному впливають на людей і тому вимагають різних видів підтримки. Саме на цьому заході тренерка, практикуюча психологиня міжнародних, громадських організацій  та благодійних фондів. членкиня Міжнародної Асоціації по роботі з горем та втратою Людмила Світлична та тренер, супервізор, практикуючий  психолог міжнародних, громадських організацій  та благодійних фондів Віталій Світлічній поділились досвідом допомоги людині у кризовій ситуації. Тренери наголосили на тому, що таку допомогу може надати кожен, головне пам’ятати, що важливим принципом має стати наступний – «не завдати ще більшої шкоди своєю підтримкою».

Тренінг складався з 5 сесій та практичних вправ. Учасники мали змогу вивчали основні поняття, визначення про психічне здоров’я, психосоціальну підтримку та першу психологічну допомогу (ППД) в умовах надзвичайної ситуації; особливості ППД для дорослих в умовах надзвичайної ситуації; принципи та протоколи ППД; особливості ППД для дітей, хлопців і дівчат в умовах надзвичайної ситуації; стрес менеджмент та практики самодопомоги.

Викладачі кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи тримали цінний досвід, який є дуже важливим в нинішніх умовах.