1 грудня 2021 року відбувся міжнародний онлайн хакатон (марафон з розвитку ідей) у межах проєкту #Green4Europe з грошовими та іншими корисними призами для винахідників та їх команд. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного представляли: д.т.н., професор, завідувач кафедри МСТТ Анатолій Панченко, д.т.н., професор кафедри МСТТ Анжела Волошина , д.пед.н., професор кафедри ОПХВ Олена Тітова.

Організатори хакатонів #Green4Europe: ГО «Енергійна країна», берлінський технічний центр N3XTCODER та Асоціація сталого розвитку Грузії за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Хакатони відбуваються в онлайн-форматі. До участі запрошуються студенти, винахідники, здатні придумати ідею або проєкт, які спрямовані на Sustainable Development Goals, а також усі охочі доєднатися до розвитку або до втілення запропонованих ідей. Учасники представляли технічні та технологічні рішення певної проблеми, зокрема екологічної; розвивали ідеї, спрямовані на сталий розвиток, покращення умов життя і роботи у громадах, закладах освіти тощо.

Ключовими спікерами, які відкрили захід були Леонард Німа, співзасновник берлінського технічного центру N3XTCODER, Олексій Шкуратов, заступник Міністра з питань європейської інтеграції, Міністерство освіти і науки України, Вікторія Годик, директор з розвитку, українська громадська організація «Energy. Country», Алберт Пінхасов, ректор Аріельського університету (Ізраїль) та Маріанна Коніна, експерт з комунікацій, TECHIIA Holding (Україна).

Головним результатом участі у заході стали нові контакти, зокрема міжнародні, досвід роботи у міжнаціональній команді та приємні враження від комунікації та творчої діяльності. Цього разу команда ТДАТУ підтримувала ідеї інших розробників, проте наступного разу сподівається на просування власного проєкту.

До подібних заходів варто залучати ініціативну і талановиту молодь ТДАТУ, студентів і аспірантів, які мають цікаві ідеї та готові розвивати їх в міжнародній команді винахідників.

Кафедра мехатронних систем та транспортних технологій