24 жовтня факультетом економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного було проведено Третій Таврійський форум талановитої учнівської молоді у форматі онлайн-конференції.

Метою заходу було обговорення широкого кола актуальних питань і залучення молоді до процесу визначення перспективних напрямків розвитку регіону.

Учасники форуму проявили високу зацікавленість і освіченість в проблемах освіти та загроз розвитку особистості. Підготовлені доповіді торкалися таких важливих питань сьогодення як: стиль життя та потреби молоді, проблеми та перспективи сучасної вищої освіти, медіаграмотність як потреба сучасної молоді, сучасний розвиток туризму України, сучасний розвиток фінансової грамотності та фінансова грамотність очима української молоді, розвиток стартапів та інші. Дуже цікавим виявився виступ на тему: Чому ненормативна лексика і погані звички користуються великою популярністю серед молоді.

У форумі взяли участь учні ліцею №5, ліцею № 10, ЗОШ№22, ЗОШ№14, ЗОШ№ 6. За результатами Форуму учасники отримають сертифікати, а найкращі доповідачі отримають подарунки від спонсорів заходу.

За результатами форуму, організаційним комітетом були визначені найкращі учасники:

Артем Васковський, учень 11 класу ЗОШ № 22 разом з керівником Оленою Гнатів вивчав проблемні питання медіаграмотності сучасної молоді та, враховуючи власний досвід, розробив рекомендації для учнівської молоді, які дозволяють змінити роль користувача медія з пасивного на активного.

Ксенія Глечик, учениця 9-Б класу ЗОШ № 22 під керівництвом Тетяни Сапун досліджувала тенденції розвитку туризму в Україні та під час дискусії висловила бажання створити групу волонтерів, які будуть допомагати Мелітопольськомукраєзнавчому музею розвивати туристичні об’єкти нашого міста.

Ілля Тебенко, учень 11-В класу Ліцею № 5 під керівництвом Геннадія Матвієнко розробив порадник щодо створення стартап-проектів «Від ідеї до Єдинорога» на шляху реалізації підприємницьких ідей.

Варвара Трачова, учениця 11-В класу Ліцею № 5 у своїй доповіді зазначила про важливість підвищення фінансової грамотності молоді на сучасному етапі розвитку фінансових інтернет-технологій, фінансових ринків, продуктів та інструментів, а також наголосила на необхідності проводити пропагандування фінансової грамотності шляхом проведення різних тематичних фестивалів, тренінгів, майстер-класів тощо.

Кирило Ільків, учень 11-В класу Ліцею № 5 обрав для виступу секцію «Стиль життя та потреби молоді» та дуже цікаво доповідав про те, як змінити ставлення молодої людини до ненормативної лексики та шкідливих звичок. Під керівництвом Геннадія Матвієнко, Кирило запропонував певні рекомендації щодо вирішення зазначеної проблеми.

Організаційний комітет Третього Таврійського форуму талановитої учнівської молоді висловлює подяку всім учасникам та їх керівникам за участь, за те, що не залишаються байдужими до проблемних питань. Сподіваємось, що на цьому етапі молоді науковці не зупиняться, а будуть й надалі продовжувати дослідження, відстоювати свою точку зору та, можливо, в майбутньому вирішуватимуть питання на рівні міста, району, країни.

Факультет економіки та бізнесу