В умовах реформування системи освіти в Україні особливої ваги набуває проблема, пов’язана з прагненням сучасної молоді знайти місце рівноправного партнера у суспільних процесах, які протікають швидко і вимагають від них одночасно високого рівня загальної підготовки й ґрунтовних знань в обраній сфері професійної діяльності.

Профорієнтаційна робота з учнями – один з головних напрямків роботи, яка спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві. Один з видів роботи – допомога о організації проєктів, надання консультацій з різних предметів.

Так група авторів Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Мелітопольської міської ради Запорізької області беруть участь у Міському STEM-фестивалі педагогічного досвіду. Автори роботи «Мостобудування – професія майбутнього»: Н. Мишустіна, учитель хімії вищої категорії, «старший учитель», О. Коновальчук, учитель фізики вищої категорії, «старший учитель».

З метою активізації діяльності роботи над проєктом для учнів організовано онлайн-консультації з фахівцями галузі інженерії:
Оленою Дерезою – доцентом кафедри технічної механіки та комп’ютерного проектування ім. професора В.М. Найдиша (ТДАТУ імені Дмитра Моторного); К. Бурячковим – інженером-будівельником мостів Черкаського ПАТ «Черкасспецбуд». Робота проводилася у форматі телемосту та відеоконференцій Zoom.

Роботу було представлено здобувачам освіти 7-9 класів під час проведення Місячника профорієнтаційної роботи в школі.

Робота над проєктом сприяла поглибленню знань здобувачів освіти з теоретичних основ фізико-хімічних властивостей певних металів та їхніх сплавів, складанню задач з фізики та хімії тощо.

Детальніше можна ознайомитись за посиланням.

Проведення даного заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ТДАТУ в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Зміст цієї публікації є відповідальністю Університету та не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Олена Дереза,
доцент кафедри технічної механіки та комп’ютерного проектування
ім. професора В.М. Найдиша