На освітній платформі «4 PEOPLE» відбувся Всеукраїнський форум «Фінансова грамотність», співорганізаторами якого виступили: ВГО «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій», Факультет івент-менеджменту, фешн та шоу бізнесу КНУКіМ та Кафедра комп’ютерних наук КНУКіМ.

У заході взяли участь понад 200 учасників на платформі ZOOM та значна кількість приєдналась через Facebook Live.

Викладачі кафедри фінансів, обліку і оподаткування ТДАТУ к.е.н., доцент Наталія Радченко, к.е.н., доцент Інна Якушева та здобувач вищої освіти Олександр Пересипкін приєднались до обговорення проблемних питань, що стосуються ринку криптовалют та технології блокчейн, сучасних фінансово-економічних рішень в фінансовому обслуговуванні громадян, новітніх форм інвестування тощо.

Модераторами заходу виступили Олена Чайковська – декан факультету дистанційного навчання КНУКІМ, віце-президент ВГО «УАФІТ» та Олена Тимошенко – д.е.н., проф., організатор освітньої платформи «4 People».

Віталій Паздрій, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва КНЕУ ім. В. Гетьмана, генеральний директор Компанії Інтелектуальних Технологій у своїй доповіді на тему: «Розвиток підприємливого середовища в закладах освіти» наголошував на необхідності побудови економічного/підприємливого середовища закладу освіти; формуванні «економічної моделі» закладу освіти, учасниками якої виступають: заклад освіти, держава, учні, батьки, ГО та бізнес.

Віктор Тиркало, президент ВГО «Ліга розвитку науки», директор програм МВА, консультант з розвитку малого та середнього бізнесу виступив з актуальною інформацією стосовно сучасних фінансово-економічних рішень у фінансовому обслуговуванні громадян; наголосив на необхідності оновлення діючих програм підготовки фахівців для бакалаврів та магістрів, з урахуванням практичних потреб 4-ї промислової революції. Віктор Тиркало презентував детальну інформацію про ринок фінТех-компаній в Україні, визначив діючі та перспективні напрями їх діяльності, а також зазначив яких фахівців готувати освітянам у 2022-2027 році, враховуючи зміни, що відбулися у сфері NFT та NFC-технологій.

Значну увагу спікери форуму приділили питанням розвитку ринку криптовалют. З цього приводу, особливо інформативною була доповідь Галини Танащук – експерта з питань інвестування на фінансових ринках, ведучої фінансових ігор Cash Flow, Co-founder жіночого клубу Libertex Woman. Спікер докладно розповіла про особливості вибору криптовалюти, її форми та технології, позитивні характеристики та можливі ризики.

Експерти та фахівці фінансового ринку очікують у 2022 році значного поштовху уперед у розвитку фінансової грамотності та фінансових технологій.

Перші кроки вже зроблені – Міністерство цифрової трансформації України та Національний банк України розробили дорожню карту щодо впровадження електронної гривні у 2022 році. Наступним важливим етапом є ухвалення Верховною радою України 17 лютого 2022 року законів «Про віртуальні активи» і «Про хмарні послуги». У найближчий час очікуємо на впровадження Національної стратегії розвитку фінансової грамотності до 2025 року, реалізація якої планується за обов’язкової участі закладів вищої освіти.

Як підсумок, можна зазначити, що світ фінансів стрімко рухається вперед у напрямку побудови нової фінансової системи, розкриваючи для кожного з нас нові фінансові можливості. У зв’язку з цим, все більшої актуальності набувають питання підвищення фінансової грамотності, адже «Фінансова грамотність – основа добробуту!»

Наталія Радченко,
Інна Якушева,
кафедра фінансів, обліку і оподаткування