52358963_2325260624375399_246674518863511552_nСадівництво – одна з провідних галузей сільськогосподарського виробництва, особливо на півдні України. Перед початком нового сезону важливим є чітко спланувати роботи в саду, обрати вірну тактику захисту, удобрення, обробітку саду з урахуванням новітніх ресурсоощадних технологій. Для того щоб розкрити низку подібних питань кафедра плодоовочівництва, виноградарства та біохімії ТДАТУ виступила організатором та за підтримки проекту UHBDP провела 23 лютого 2019 р. в стінах університету семінар на тему «Аспекти стабільного розвитку прибуткового садівництва».

Після привітального слова Директора ЗОГО ЗІКЦ “Агро-Таврія” Подшивалова Г.В. всі присутні мали змогу прослухати цікаві доповіді науковців ТДАТУ в галузі садівництва та виробничників, продакт-менеджерів провідних підприємств Запорізької області.

Серед учасників семінару особливу зацікавленість викликали доповіді викладачів кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії к.с.-г.н., доц. Колеснікова М.О., к.с.-г.н., доц. Герасько Т.В., к.с.-г.н., доц. Нінової Г.В., к.с.-г.н., доц. Розової Л.В., к.с.-г.н., доц. Толстолік Л.М. Всі присутні отримали змістовну, практично апробовану довготривалими науковими дослідженнями інформацію щодо інноваційних прийомів інтегрованої системи захисту дерев в ранньовесняний період від приморозків, хвороб та шкідників; способів відновлення біоценозу саду; основних сортів плодових культур для ранньо-літнього споживання; технологічних вимог до саджанців.

Серед запрошених гостей з доповідями виступили Дмитро Філіпов (ТОВ «Полив Сервіс»), Віктор Майстренко (ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»), Лідія Бєлєва (магазин «Планета Агро»), Володимир Мельник та Василік Микулін (ТОВ «Блексі Фрут Компані»). Учасники семінару мали змогу ознайомитись та отримати змістовні відповіді на запитання щодо сучасних систем поливу саду, внесення добрив та найбільш популярних препаратів для ранньовесняного обробітку плодових насаджень.

Від присутніх надійшло багато питань від тривіальних операцій в саду (обрізування, захист від хвороб та шкідників, полив) до впровадження новітніх технологій в інтенсивних насадженнях. Сподіваємося, що розкриття таких питань буде темою наступних семінарів та конференцій.

За матеріалами: кафедра

Плодоовочівництва, виноградарства та біохімії