28 березня 2018 року у ТДАТУ відбулося зустріч за круглим столом керівництва і науково-педагогічних працівників університету з представниками найпотужніших машинобудівних підприємств міста Мелітополь щодо актуальності підготовки інженерів-конструкторів і інженерів-технологів. В роботі круглого столу прийняли участь: заступник голови координаційної ради з розвитку підприємництва м. Мелітополь, директор ТОВ «Таврійська ливарна компанія «Талко» О.В. Пшеничний, генеральний директор ТОВ «Гідросила ТЕТІС» С.В. Дяченко, генеральний директор ПАТ «Гідросила МЗТГ» І.Я. Сидорчук, генеральний директор ТОВ «Автопривод» О.В. Акімов, керівник ТОВ «Рестоніка» А.Г. Кузьменко, головний конструктор ТОВ «Тара» Г.Є. Філюк.

З привітанням до учасників круглого столу виступив ректор ТДАТУ, професор, д.т.н  Кюрчев Володимир Миколайович. У своєму виступі він зазначив, що із прийняттям нового Закону «Про вищу освіту» вищим навчальним закладам було надано автономію у розробці навчальних планів і освітніх програм. Тому з усіх спеціальностей, за якими проводиться підготовка фахівців в університеті, протягом останніх 2 років були проведені такі зустрічі із представниками зі стейкхолдерами щодо необхідних знань і вмінь майбутніх фахівців. Враховуючи, що Мелітополь завжди вважався машинобудівним містом, виникла необхідність у підготовці фахівців зі спеціальності «Галузеве машинобудування» з кваліфікацією «інженер-конструктор» або «інженер-технолог».

Представники виробництва підтвердили слова ректора щодо гострого дефіциту таких інженерних кадрів і вислови своє бачення щодо необхідних знань і вмінь майбутніх фахівців.

Декан факультету інженерії та комп’ютерних технологій, доцент, к.т.н. Вершков О.О. представив концепцію підготовки таких інженерних кадрів і презентував проект навчального плану. Після чого учасники круглого столу перейшли до обговорення проекту навчального плану зі спеціальності «Галузеве машинобудування» в ході якого детально було переглянуто не тільки перелік необхідних для навчальних дисциплін, але й структурно-логічна схема підготовки та обсяги годинного навантаження з кожної дисципліни. Особливу увагу було приділено практичній підготовці студентів, де передбачено крім навчальних і виробничих практик включити до навчального плану підготовку за робітничою професією «Оператор верстатів з програмним керуванням», а також дуальне навчання на сучасних машинобудівних підприємствах.

За результатами круглого столу було прийняте рішення: внести необхідні корегування до навчального плану і програм навчальних дисциплін та розпочати з 2018 року підготовку фахівців зі спеціальністю «Галузеве машинобудування з кваліфікацією «інженер-конструктор».

Ректорат університету дякує представникам з виробництва за участь у круглому столі та сподівається на подальшу тісну співпрацю у підготовці висококваліфікованих інженерних кадрів.