27 вересня 2020 року, на День міста, у Мелітополі відбувся визначний богатирський спортивний форум в історії Мелітопольщини – Командний чемпіонат України з богатирського багатоборства в абсолютній ваговій категорії, в якому взяли участь 18 найтитулованіших та найсильніших атлетів (по три спортсмена у команді) з шести областей України.

Видовищні змагання зібрали у цей день понад тисячу глядачів, які зібралися у парку культури і відпочинку імені Горького повболівати за дружню і могутню команду Запорізької області. Її очолив незмінний капітан, спортсмен, тренер та педагог, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Валерій Газаєв.

Запорізька область повністю була представлена мелітопольськими богатирями, членами Національної збірної команди України:

• Валерій Газаєв – майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства, чотириразовий чемпіон України у ваговій категорії до 105 кг, дворазовий чемпіон Європи та світу, рекордсмен України, Європи та світу;
• Валентин Бурмістров – майстер спорту України з богатирського багатоборства, володар Кубку України, бронзовий призер чемпіонату України, чемпіон світу в командному заліку, рекордсмен України;
• Олександр Скрипченко – майстер спорту України з богатирського багатоборства, чотириразовий чемпіон України у ваговій категорії до 90 кг, бронзовий призер чемпіонату Європи, рекордсмен України.

Цікавим є і той факт, що всі члени збірної Запорізької області закінчили в різний час наш рідний університет: Валерій Газаєв – у 2010 році факультет економіки та бізнесу (спеціальність «Економіка підприємств»), Валентин Бурмістров – у 2015 році механіко-технологічний факультет (спеціальність «Механізація сільського господарства»), Олександр Скрипченко – у 2019 році механіко-технологічний факультет (спеціальність «Агроінженерія»). До речі, ці спортсмени – вихованці Валерія Газаєва, який не раз довів, що є досвідченим та талановитим тренером.

Програма була насиченою і складалася з 5-ти класичних вправ богатирського багатоборства. Наші хлопці показали вищий клас, вигравши в 4-х з них, і лише поступившись в одній вправі збірній команді з Луганської області.

Результати Командного чемпіонату України з богатирського багатоборства 2020 року:

1. Запорізька область – 29 балів.
2. Луганська область – 25 балів.
3. Дніпропетровська область – 19,5 балів.
4. Івано-Франківська область – 14 балів.
5. Донецька область – 12,5 балів.
6. Київська область – 4 бали.

Як зазначив капітан команди-переможниці Валерій Газаєв: «На майданчику панувала чудова атмосфера, запекла боротьба та висока конкуренція. Всі спортсмени підійшли до змагань у своїй бойовій формі. Мороз, спека, дощ, шквальний вітер – можуть трохи сповільнити, але ніколи не зупинять справжніх стронґменів. Оскільки богатирське багатоборство – це не гра. Це – спорт для справжніх чоловіків», – наголосив Валерій Газаєв.

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом «Таврія-Університет» вітає нашого силача Валерія Газаєва з черговим визначним титулом в його спортивній кар’єрі, а також його вихованців, випускників нашого навчального закладу Бурмістрова Валентина та Скрипченко Олександра. Бажаємо в будь-якій боротьбі, в будь-якому бою перемагати також яскраво, красиво, впевнено і гідно! Нехай в вашому житті буде багато таких свят і заслужених нагород! Бажаємо залишатися сильними чоловіками, які точно знають, до чого прагнути і як роздобути успіх!

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту