27 серпня 2021 року у грузинському місті Батумі відбувся цьогорічний чемпіонат Європи по богатирському багатоборству Ultimate Strongman U105.

Він зібрав 12 найсильніших богатирів старого континенту у ваговій категорії до 105 кг з 6 країн світу (Грузії, Германії, Швеції, України, Литви та Туреччини). Серед спортсменів і був гордість нашого університету, міста Мелітополя і всієї України, майстер спорту України міжнародного класу, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Валерій Газаєв, для якого це вже був четвертий особистий чемпіонат Європи. У 2017 та 2018 році він став срібним призером європейської першості, а у 2019 – п’ятим.

У першій змагальній вправі «Лог-ліфт (Підйом колоди)» Валерій Газаєв розділив І місце з двома грузинськими атлетами.

У другій вправі «Трак пул» (тяга автомобіля корпусом за допомогою спеціальної упряжки, підтягуючись за канат) наш богатир став другим, поступившись лише 0,22 секунди.

У третій вправі – «Підняття гігантської гантелі вагою 95 кг» – він став єдиним спортсменом, хто зміг подолати цю вагу та забезпечити собі відрив від найближчого переслідувача в 11 балів.

У четвертій вправі – «Богатирська тяга» – для дострокової перемоги для Валерія Газаєва потрібно було зайняти не нижче 5-го місця. Але він досить таки впевнено посів 3 місце і достроково став чемпіоном Європи. Необхідності виходити на завершальну вправу вже не було. Напрацьований роками досвід та шалена мотивація зробили своє, і саме тому п’ятірка найкращих атлетів чемпіонату Європи 2021 року по богатирському багатоборству Ultimate Strongman U105 виглядає наступним чином:

І місце – Валерій Газаєв (Україна)
ІІ місце – Едріан Андерсон (Швеція)
ІІІ місце – Лука Чіквіладзе (Грузія)
IV місце – Фолькер Бауер (Германія)
V місце – Рамунас Лієбус (Литва)

Є цікавим той факт, що це перший чемпіон Європи, українець, який здобув свій титул за межами України. Також треба відмітити, що Валерій Газаєв на сьогодні є чемпіоном Європи в парному заліку (2019 рік) та 3-кратним чемпіоном Європи в командних змаганнях (2018, 2021 рр.).

Як зазначив, після виснажливих та видовищних змагань, сам Валерій, це були п’ять довгих та важких років, якими він йшов за цим титулом, як танк, не дивлячись ні на що: «Були отруєння, двічі розірваний меніск, травмовані коліна, лікті, зап’ястя, передпліччя, плечі …. І як же зараз приємно домогтися свого! Після перемоги я відчув спочатку полегшення, а потім вже радість. Вийшло!

У 2017 році зайняв ІІ місце. Був в шикарній формі. Настрій був тільки на перемогу. За 2 дні до турніру отруївся, через що отримав виснаження і зневоднення організму. На змаганнях на третій вправі рву меніск. Виграю третю і четверту вправи, але для перемоги цього трохи не вистачає.

2018 рік – знову ІІ місце. Форма була хороша. Серйозних травм не було. Але Грегорш Ланевський з Польщі виявився сильнішим за мене.

2019 рік – V місце. Їхав до Чехії з хворими колінами, травмованим передпліччям і плечем. По ходу турніру сильно травмував зап’ястя. Шансів на потрапляння в призи з таким «багажем» не було.

2020 рік – найкраща форма в кар’єрі, але я не зміг через жорсткі карантинних обмежень виїхати в Польщу.

І нарешті 2021 рік – довгоочікувана перемога!

Я віддавав усього себе своєї мети, не зважаючи ні на що. Був відданий спорту, упертий, постійний.

Сьогодні я щасливий. Все вийшло. Знаю, що багато хто скаже – «Воно того не варто…». А я скажу наступне – варто. Це те, що робить мене щасливим і вільним. Не потрібно намагатися це зрозуміти. Просто порадійте разом зі мною».

Кафедра фізичного виховання і спорту та спортивний клуб ТДАТУ вітає з заслуженою перемогою на чемпіонаті Європи і від чистого серця бажаємо ніколи не збавляти обертів і завжди впевнено прагнути тільки вперед. І нехай сила, сміливість, підтримка близьких, наполегливість вдачі і ваш бойовий дух завжди допомагають вам добитися перемоги.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту