27 лютого 2021 року на базі кафедри фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбувся традиційний, 4-й за рахунком, Всеукраїнський турнір з богатирського багатоборства «Old School Strongman Challenge IV» («Силачі старої школи 2021»).

Турнір проходив у чотирьох вагових категоріях серед чоловіків – U80 (вага до 80 кг), U90 (вага до 90 кг), U105 (вага до 105 кг – вагова категорія, у якій взяв участь завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства Газаєва Валерія), OPEN (понад 105 кг) у трьох класичних вправах богатирського багатоборства: підйом Зерхера (підняття штанги на ліктях), Аксель Оверхед (підняття штанги над головою) та тяга Акселя різнохватом (підняття штанги). У кожній вправі атлетам надавалось чотири спроби.

Цей турнір є першим в тривалому змагальному сезоні богатирського багатоборства. Участь в змаганнях взяло 18 найсильніших атлетів з Мелітополя, Запоріжжя, Маріуполя, Херсона та Одеси. Збірну команду нашої області, яку очолив Валерій Газаєв як капітан і тренер, представляли відразу 6 спортсменів.

В результаті змагань Валерій Газаєв підтвердив своє реноме найсильнішої людини в Україні в ваговій категорії до 105 кг і завоював у дуже непростій спортивній боротьбі золоті нагороди турніру. До речі, це його третя поспіль перемога на “Силачах старої школи”. Підсумки виступу нашого атлета наступні:

• підйом Зерхера – 240 кг (рекорд України);
• Аксель Оверхед – 140 кг;
• тяга Акселя – 255 кг;
• сума триборства – 635 кг.

В командній першості збірна команда Запорізької області посіла І місце з великим відривом від інших команд.

Як зазначив сам завідувач кафедри, змагання видалися дуже непростими: “Посів перше місце у своїй ваговій категорії до 105 кг та став п’ятим в абсолютній ваговій категорії. Також поставив два рекорди України в підйомі Зерхера, підкоривши вагу у 232 і 240 кг.

Що хочу сказати про турнір – боротьба була дуже жорстка. Хлопці були добре готові. Я своїми результатами залишився задоволений, а тактикою – не зовсім. Тільки наприкінці змагань я зрозумів, що не потрібно було заощаджувати сили в підйомі Зерхера, відмовившись від четвертого підходу і більш обережно йти в Аксель Оверхед, вибираючи тим самим кожен кілограм. Відверто кажучи, я зовсім не очікував, що суперники так потужно потягнуть. У мене була спроба потягнути 272 кг і побити свій же рекорд України (268 кг), але, на жаль, невдало.

На цьому 18-тижневе міжсезоння для мене закінчено, а змагальний сезон – відкритий. З понеділка розпочинаю підготовку на чемпіонат України, який відбудеться 24 квітня цього року”.

Кафедра фізичного виховання і спорту ТДАТУ та спортивний клуб ТДАТУ щиро вітає Валерія Газаєва із завоюванням І місця у Всеукраїнському турнірі з богатирського багатоборства “Силачі старої школи 2021”, як в особистій, так і в командній першості. Скарбничка спортивної слави нашого університету поповнилася ще однією нагородою, що, безумовно, сприяє підвищенню іміджу ТДАТУ в Україні та за кордоном.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту, здійснення всіх мрій, задумів і невгасимого бажання до перемоги. Нехай завжди буде переможним Ваша хода як у спорті, так і в житті.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту