Центром інформаційних технологій і систем проведено пілотний рейтинг веб-сайтів кафедр університету. Метою рейтингу є стимулювання повноцінного представлення діяльності кафедр у глобальній мережі Інтернет та покращення позицій університету у вебометричних рейтингах. Моніторинг сайтів кафедр університету буде здійснюватися щоквартально за вебометричними параметрами, наближеними до показників міжнародного рейтингу Webometrics. ЦІТІС провів моніторинг сайтів 28 кафедр за наступними вебометричними параметрами:

• Присутність (PRESENCE). Об’єм сайту кафедри та кількість розміщених документів.
  • Видимість, прозорість (VISIBILITY). Кількість зовнішніх гіперпосилань на сайт кафедри.
  • Відкритість (OPENNESS). Кількість цитувань публікацій викладачів кафедри, проіндексованих академічною пошуковою системою Google Scholar.

За показником Присутність (PRESENCE) попереду:

• Кафедра комп’ютерних наук
  • Кафедра іноземних мов
  • Кафедра електротехніки і електромеханіки ім. професора В.В.Овчарова

За показником Видимість, прозорість (VISIBILITY):

• Кафедра електротехніки і електромеханіки ім. професора В.В.Овчарова
  • Кафедра іноземних мов
  • Кафедра технічного сервісу та систем в АПК

За показником Відкритість (OPENNESS) –цитування:

• Кафедра мехатронних систем та транспортних технологій
  • Кафедра маркетингу
  • Кафедра МВЗ

За сумою показників перша трійка лідерів виглядає наступним чином:

1 місце – Кафедра електротехніки і електромеханіки імені професора В.В.Овчарова (завідувач кафедри Квітка С.О.).

2 місце – Кафедра іноземних мов ( завідувач кафедри Симоненко С.В.)

3 місце – Кафедра технічного сервісу та систем в АПК (завідувач кафедри Дідур В.А.)

До десятки кращих також увійшли:

• Кафедра комп’ютерних наук
  • Кафедра суспільногуманітарних наук
  • Кафедра менеджменту
  • Кафедра ОПХВ ім. професора Ф.Ю.Ялпачика
  • Кафедра публічного управління, адміністрування та права
  • Кафедра харчових технологій та готельно-ресторанної справи
  • Кафедра рослинництва ім. професора В.В. Калитки

Нагадуємо, що це пілотний проект, методика якого буде вдосконалюватися. І пам’ятаймо вислів Біла Гейтса «Якщо вас немає в Інтернеті, то вас не існує».

Маніта І.Ю., керівник ЦІТІС