21 вересня 2022 р. у онлайн-режимі відбулося планове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету.

На порядок денний було винесено такі питання:

1. Про затвердження плану роботи Науково-методичної ради на І семестр 2022-2023 н.р.
2. Про затвердження плану роботи Вищої школи педагогічної майстерності на І семестр 2022-2023 н.р.
3. Про тимчасові особливості оформлення дуальної та індивідуальної форм навчання у 2022-2023 н.р.
4. Про контроль за оновленням реєстру навчальних дисциплін для 2-4 курсів бакалаврату на Освітньому порталі університету та їх змістовим наповненням.
5. Про внесення змін до положень університету щодо організації освітнього процесу.
6. Про облік наукової роботи НПП ТДАТУ в гугл-формах.
7. Різне.

Засідання відкрив перший проректор Олександр Ломейко, який ознайомив присутніх із планом роботи Науково-методичної ради на І семестр 2022-2023 н.р. Він наголосив, що в плані беруться до уваги різні аспекти діяльності університету: методичної, наукової, ліцензування та акредитації освітніх програм, оновлення нормативної бази освітнього процесу тощо.

Начальник ННЦ Тетяна Шарова презентувала план роботи Вищої школи педагогічної майстерності, функціонування якої в університеті значно розширює можливості науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти до саморозвитку та підвищення кваліфікації.

Було обговорено проблемні аспекти оформлення дуальної форми та індивідуального графіка навчання в умовах військового стану. Перший проректор Олександр Ломейко наголосив, що ТДАТУ уже кілька років поспіль бере активну участь у пілотному проєкті МОН України із запровадження дуальної форми освіти. Постала потреба як спростити процедуру її документального оформлення, так оновити базу підприємств, залучених до проєкту. Було вирішено розробити Тимчасовий порядок переведення здобувачів освіти на індивідуальний графік та дуальну форму навчання на час військового стану.

Про результати перевірки реєстру дисциплін для 2-4 курсу бакалаврату та їх змістового наповнення на Освітньому порталі університету доповідала начальник ННЦ Тетяна Шарова, яка наголосила на основних вимогах до електронних навчальних комплексів та вказала, на що звернути увагу при формуванні сторінки курсу для 1 курсу бакалаврату та магістратури.

Відповідно до плану роботи Науково-методичної ради було скасовано положення, що втратили чинність, затверджено Положення про сайт ННЦ ТДАТУ. Завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності Радміла Скляр ознайомила присутніх зі змінами у Положенні про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти у ТДАТУ та Положенні про відділ моніторингу якості освітньої діяльності у ТДАТУ. Усі положення було затверджено.

Проректор з наукової роботи Анатолій Панченко презентував гугл-форми для обліку виконання різних видів діяльності науково-педагогічними працівниками за індивідуальним планом роботи на 2022-2023 н.р., насамперед, наукової роботи. Було наголошено, що така система значно спростить процес звітування викладачам та контролю за результатами їх діяльності керівникам структурних підрозділів.

Наприкінці засідання було визначено терміни виконання рішення Науково-методичної ради. Засідання пройшло конструктивно, усі важливі питання порядку денного були заслухані і прийняті необхідні рішення.