За ініціативи  науковців Таврійського державного агротехнологічного університету, розпочато процес реєстрації  географічного значення «Мелітопольська черешня», яка в майбутньому стане  підставою для охорони цього значення в Україні та ЄС.

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх проходженням певного регіону, вони відображають неповторні традиції, культурну спадщину та  історію України. Така продукція забезпечить перспективи не лише розвитку локального виробництва, а і ефективну роботу на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу та пізнаваності України, як виробника харчової продукції світового рівня.

Зазначимо, що процес реєстрації географічного зазначення походження бренду «Мелітопольська черешня» впроваджується завдяки консультативному супроводу низки проектів міжнародної технічної допомоги: проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» та проекту ЄС «Мери за економічне зростання», за підтримки Мелітопольської міської ради. До цієї ініціативи мають намір приєднатися і інші проекти: «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва» (UHBDP), які фінансуються Урядом Канади та вже давно плідно співпрацюють на Мелітопольщині.

Переваг, які в майбутньому надасть реєстрація географічного зазначення «МЕЛІТОПОЛЬСЬКА ЧЕРЕШНЯ» чимало:

По-перше – гарантування якості і безпечності продукції, посилення захисту фальсифікації та підробок;

По-друге – впізнаваність на внутрішньому та міжнародному ринках, розширення експортних можливостей мелітопольської черешні на ринках Європи;

По-третє – покращення організації процесу виробництва, розвиток кооперації;

Четверте – створення нових робочих місць та розвиток сільських територій.

Термін реєстрації географічного зазначення може зайняти приблизно рік – півтора. До цієї роботи будуть залучені науковці, виробники та органи місцевої влади, але це того варто, щоб мешканці Мелітопольщини пишалися «Мелітопольською черешнею», як мешканці провінції Шампань (Франція) пишаються своїм «Шампанським».

Геннадій Подшивалов,

директор інституту підвищення кваліфікації ТДАТУ