Ще вчора Микола Унанян був студентом Таврійського державного агротехнологічного університету, а сьогодні вже економіст одного з провідних аграрних підприємств Запорізької області – ТОВ СПП «Лана». Не маючи досвіду роботи за фахом, він виконує важливі для розвитку підприємства завдання, які йому довіряє керівництво компанії.

Восени 2016 року Микола дізнався про відбір на стажування, який проводив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва спільно з ІКЦ «Агро-Таврія». Умови привабливі: студент практикується на одному з великих підприємств півдня України, а проект сплачує стипендію. Микола Унанян підготував есе про себе й успішно пройшов співбесіду з комісією, до складу якої входив і керуючий ТОВ СПП «Лана». У листопаді 2016 року Микола почав стажуватися, а сьогодні він вже штатний співробітник підприємства.

– Завдяки програмі «Агроінтернатура» Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, будучи студентом, я отримав можливість пройти практику в сільськогосподарській компанії, збільшити свій багаж знань і застосувати їх на ділі, – каже випускник Таврійського державного агротехнологічного університету Микола Унанян. – І головне, після закінчення стажування мене без великого досвіду роботи запросили на підприємство. Звичайно, я виправдаю висловлену мені довіру. Постійна робота – це можливість зарекомендувати себе як фахівця, отримати корисний досвід і навички, це шанс вчитися далі, адже в житті все не так, як у підручнику.

Близько 30 студентів Таврійського державного агротехнологічного університету, Одеського державного аграрного університету та Херсонського державного аграрного університету проходять стажування на сільськогосподарських підприємствах в рамках програми Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Досвід програми можна вважати успішним: у Запорізькій області є перші студенти, яким запропонували залишитися працювати на підприємстві.

Тристороння співпраця: університет, Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва та підприємство – вигідна всім учасникам. Студент отримує майданчик для професійного старту, а підприємство – свіжі сили для створення висококваліфікованого штату й кадрового резерву.

– Взаємодія з університетом виявилася корисною не тільки студентам, а й підприємству. Студенти, які хочуть пройти стажування, мають найголовніше – бажання працювати, отримувати нові знання, демонструвати свою завзятість і наполегливість у роботі, – розповідає керуючий ТОВ СПП «Лана» Олексій Верещага. – Програма «Агроінтернатура» Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва дозволяє відбирати для стажування студентів, які є високо вмотивованими. Ця мотивація і відсутність стереотипів у стажерів приносять нові результати в роботі. Для нас є важливим й той факт, що стажери виконують необхідну для підприємства роботу, але оплату отримують від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Ми зі свого боку забезпечуємо молодих фахівців житлом і харчуванням. Наше підприємство знаходиться в селі, тут завжди проблема з кваліфікованими кадрами. Програма «Агроінтернатура» дозволяє підприємству отримати фахівців з високим потенціалом.

Заступник менеджера Проекту Володимир Терновський зазначає, що фермери, підприємці, які беруть участь у програмі проекту, вчаться разом зі студентами. Перші розуміють, що студенти – це свіжа хвиля, яка може привнести в господарство щось нове, інноваційне, прогресивне.

– Стажування змінило моє уявлення про професію. Практика істотно відрізняється від теорії», – каже студент 3 курсу Таврійського державного агротехнологічного університету факультету економіки і бізнесу Сергій Білоконь. – Я радий, що пройшов відбір і отримав можливість стажуватися на підприємстві за професією. Завдяки стажуванню ми всі подорослішали, стали серйознішими та відповідальнішими, на роботі потрібно відповідати за свої слова й вчинки.

– Практика на підприємстві демонструє твої сильні та слабкі сторони. Дякую Українському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва за можливість побачити себе в роботі, – каже студент 5 курсу Таврійського державного агротехнологічного університету факультету економіки і бізнесу Дмитро Кривошей. – Під час стажування ми отримуємо нові знання й досвід. Практика надає почуття впевненості в своїх силах.

Програма «Агроінтернатура» триває: студенти аграрних університетів мають можливість отримати свій перший досвід серйозної роботи в великих плодоовочевих компаніях півдня України, а керівники таких компаній – задіяти молодих кваліфікованих фахівців для розвитку своїх виробництв.

За інформацією UHBDP