До Всесвітнього дня студентського спорту, який щорічно відзначається 20 вересня і до Міжнародного дня миру – 21 вересня, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Від війни до спорту». Виставка  підготовлена за матеріалами журналу «Новое время страны».Українські ветерани АТО, які  отримали важкі поранення на війні, але все ж стали спортсменами. Сильні духом герої взяли участь у міжнародних змаганнях Invictus Games – Ігри нескорених. Декілька історій про відважних, нескорених.

Олександр Зозуляк, 41рік – вижив під танком, але діагноз був невтішний, ліву руку ампутували…Довго був у депресії, але у один момент зрозумів: його вихід – це спорт. Встановлює нові рекорди на велосипеді, переналаштував протез і тепер стріляє з лука.

Майя Москвич, 28 років – колишня розвідниця, була тяжко поранена. Після реабілітації почала займатись стрільбою із лука. Коли почала стріляти влучно, то відчула цей момент як перемогу над собою.

Олександр Чомапчій, 32 роки – на війні втратив ноги. Після операції вирішив кинути виклик долі, повернутися до повноцінного життя, щоб не впасти у депресію. На іграх виступав на велосипеді і веслуванні. Велосипед особливий, педалі потрібно крутити руками.

Олександр Білобоков, 32 роки – до війни захоплювався пауерліфтінгом, майстер спорту. На війні фактично відірвало руку. Лікар пришив її, хоча жодного разу до цього такого не робив. Олександр штовхає ядро і займається веслуванням, і навіть встановлює нові рекорди.

Андрій Усач, 37 років – захищав Луганський аеропорт. Переніс ампутацію ноги , кілька складних операцій на руці і реконструкцію частини щелепи. Тепер він стріляє з лука, займається веслуванням.

Людина завжди шукає мету, і мета наших героїв проста – вони вижили, щоб стати корисними іншим. І показали, що які б доля не посилала випробування, які б не були поранення, не слід впадати у відчай, а жити, перемагати, відкривати для себе нові горизонти.

З виставкою можна ознайомитись на другому поверсі наукової бібліотеки.

За матеріалами: наукова бібліотека ТДАТУ