Японія-УкраїнаЧергова онлайн-зустріч з іноземними співрозмовниками відбулася на кафедрі іноземних мов ТДАТУ імені Дмитра Моторного 9 грудня. Цього разу до студентів університету, які мали можливість поспілкуватися з японськими старшокласниками та їхнім викладачем англійської мови, також приєднався студент Мелітопольського коледжу ТДАТУ.

Основною темою дискусії був Інтернет з його перевагами й недоліками. Учасники відеоконференції намагалися довести, що, незважаючи на позитивні сторони глобальної мережі, які роблять наше життя простішим і комфортнішим, є й зворотний бік медалі – психологічна залежність, погіршення зору після тривалого проведення часу за ґаджетами, ризики викрадення особистої інформації тощо. Студенти також обговорювали ті питання, які їх хвилювали – відеоблогінг, кіберспорт, YouTube, найпоширеніші платформи… Було цікавим дізнатись про той факт, що на відміну від Instagram, найбільшу популярність серед японської молоді має соцмережа LINE. Щодо брендів смартфонів, японці обирають IPhone. До речі, попри те, що Японія є країною, яка дивує неймовірними технологіями, виявляється, японці не обмежуються придбанням товарів в інтернет-магазинах – багато з них надають перевагу здійсненню покупок у звичайних крамницях.

Спілкування зі скайп-співрозмовниками не обмежилося 45-хвилинною відеоконференцією. На знак уваги до іноземних учасників після віртуальної зустрічі студентами ТДАТУ було підписано декілька різдвяних листівок і відправлено поштою до далекої східної країни. Віримо, що навіть в цифрову епоху з її смс-повідомленнями й електронними листами теплота підписаних від руки листівок зберегла свою особливу цінність!

За матеріалами: викладачка кафедри іноземних мов Н.Г. Нісаноглу