7 травня 2022 року, в рамках проєкту OPENING THE BORDERS, відбулася онлайн-дискусія між студентами університету ТДАТУ та студентами університету Фонду Фатіха Султана Мехмета (Стамбул, Туреччина).

Со-організатор відеоконференції, викладач Meryem Unsal, розпочала захід зі слів підтримки українців у відчайдушній боротьбі за свободу, мир і самовизначення. Солідарність з нами та бажання перемоги висловили й турецькі студенти, засуджуючи безглузду війну як виклик усьому цивілізованому світові. Попри бойові дії в Україні, сьогодні здобувачі вищої освіти замислюються про здійснення успішної професійної кар’єри, тому для обговорення було обрано тему працевлаштування та зайнятості населення.

Для «розминки» студентам було запропоновано інтелектуально-розважальний квіз, який містив питання про ринок праці в інших країнах, задоволеність працівників своєю роботою тощо. Виявлення різних позицій учасників спостерігалося під час обговорення основних проблем дискусії, а саме: сучасних тенденцій прийому на роботу, професій майбутнього, ґендерних стереотипів, роботи як засобу самореалізації. Студенти поділилися власним досвідом і визначили, що роботодавці при підборі персоналу надають перевагу фахівцям, у яких передусім є бажання працювати та самовдосконалюватися. Крім розвинених soft skills, вони цінують у кандидатів на посаду вміння адаптуватись у складній ситуації. Щодо питання «чоловічих» і «жіночих» професій, воно набуло найбільшої гостроти: хтось відстоював дотримання умовного розмежування професій, а хтось – забезпечення ґендерної рівності.

Найактивнішою фазою дискусії був обмін думками стосовно питання-дилеми: гроші за роботу або задоволення від роботи? Звичайно, нелегкою справою для учасників виявився вибір між фінансовою стабільністю без позитивного емоційного стану та низькою зарплатою за заняття, яке обожнюєш. Віднайшли компромісне рішення – мати надійну і достатньо прибуткову роботу, а улюбленій справі присвячувати вільний час.

Сподіваємось, що проведений англомовний захід із закордонними співрозмовниками не лише був можливістю вдосконалити навички говоріння, а й постав платформою для відкритого висловлювання учасниками своїх ідей та ставлення стосовно порушених проблем.

Наталя Нісаноглу, викладач кафедри іноземних мов ТДАТУ,
координатор інтеркультурного проекту OPENING THE BORDERS