На кафедрі вищої математики і фізики доктором філософії в галузі математики та статистики, асистентом кафедри Ларисою Халанчук була проведена англійською мовою відкрита онлайн-лекція на тему: «Correlation and Regression» з дисципліни «Теорія ймовірностей та математична статистика» для студентів 21ГМ та 21ПМ груп.Лекція проведена в рамках проєкту, що спрямований на поступове долучення викладачів ТДАТУ до англомовної освітньої спільноти.

На лекції були присутні:

• Олена Тітова – помічник ректора з міжнародних питань, доктор педагогічних наук, професор кафедри іноземних мов;
  • Наталя Сосницька – завідувач кафедри вищої математики і фізики, доктор педагогічних наук, професор;
  • Наталя Дьоміна – доцент кафедри вищої математики і фізики, кандидат технічних наук, доцент;
  • Альона Дяденчук – старший викладач кафедри вищої математики і фізики, кандидат технічних наук.

Під час лекції Лариса Халанчук показала вільне володіння матеріалом лекції та англійською мовою. Після лекції було обговорено проблеми сприйняття доповіді через викладання іноземною мовою з урахуванням складності самого навчального матеріалу.

Олена Тітова, помічник ректора з міжнародних питань, д.пед.н., професор кафедри іноземних мов, зазначила:

«Безумовно це важлива для Університету подія, адже наші викладачі тільки починають формувати досвід читання лекцій і проведення занять англійською мовою. Згодом, аналізуючи ці перші лекції щодо процесу підготовки, порядку проведення заняття, колеги матимуть уявлення про витрати часу, певні труднощі тощо. Я щиро дякую Ларисі Вікторівні за готовність підтримати проєкт, спрямований на поступове долучення наших викладачів до англомовної освітньої спільноти, що зробить ТДАТУ значно привабливішим для іноземних студентів, а також дасть змогу нашим студентам вийти на міжнародний рівень професійної підготовки».

Важливими були відгуки студентів:

Владислав Дуков, студент 21ПМ групи: «Безумовно, це корисний досвід, якщо ми зможемо навчатися англійською мовою. Але потрібна адаптація та усвідомлення щодо необхідності проведення занять англійською мовою. Мабуть, не всі студенти цього потребують».

Карина Валієва, студентка 21ПМ групи: «Лекція англійською мовою – звучить як щось модернізоване та сучасне. Це великий крок назустріч іноземним студентам. Я вважаю, що це був безцінний досвід з усвідомленням того, що нам ще потрібно дізнатись».

Тобто студенти висловили думку про необхідність вивчати англійську мову, але з обов’язковою адаптацією до специфіки майбутньої професії.

Лектор отримала схвальні відгуки від колег та студентів. Бажаємо Ларисі Вікторівні та всім викладачам успіхів на цій ниві.

Наталя Сосницька,
зав.кафедри вищої математики і фізики