У сучасному світі розвиток наукової та освітньої діяльності закладів вищої освіти стає неможливим без налагодження міжнародної співпраці.

Міжнародна діяльність ТДАТУ спрямована на встановлення і розвиток міжнародних зв’язків і міжнародного співробітництва в науково-практичній, освітянській та інших галузях шляхом здійснення організаційних заходів щодо формування кола зарубіжних партнерів, створення умов для співробітництва з іноземними громадянами, закладами освіти, науковими установами, міжнародними організаціями, фондами.

25 листопада 2022 р. на запрошення міжнародного відділу ТДАТУ та сумісно з кафедрою рослинництва та садівництва була організована відкрита лекція Неманья Вукасінович, співробітника Центру біології рослинних систем Гентського університету (Бельгія) на тему: « Рослини на стероїдах: коротка історія дослідження гормонів – брассіностероїдів».

Неманья Вукасінович, після закінчення вивчення біології в Белградському університеті в лабораторії Івани Момчиловіч, переїхав до Праги (Чехія) і закінчив в 2016 році докторську дисертацію в лабораторії Віктора Зарського. Там він вивчав участь екзоцистного комплексу у вторинному утворенні клітин ксилеми. Того ж року він переїхав до Гента та приєднався до лабораторії Дженні Руссінової в PSB-VIB. У 2018 році він отримав постдокторський грант FWO на дослідження механізмів біосинтезу та розподілу брасиностероїдів при розвитку рослин.

На відкритій лекції були присутніми понад 60 здобувачів вищої освіти спеціальностей «Агрономія», «Садівництво та виноградарство», помічник ректора з міжнародних питань, начальник відділу міжнародних зв’язків, завідувач кафедри іноземної мови та викладачі кафедри рослинництва та садівництва.

В ході лекції доповідач розповів про фітогормони, зосередивши увагу на брассиностероїдах, регуляції їх біосинтезу в тканинах рослин, розподілі в організмі та біологічних ефектах викликаних дією даними фітогормонами. Також, були окреслені перспективи використання брасиностероїдів в агротехнологіях вирощування сільськогосподарських культур. Наприкінці лекції Неманья Вукасінович відповів на запитання студентів та викладачів кафедри.

Висловлюємо подяку пану Неманья Вукасінович за цікаву та інформативну лекцію. Сподіваємося на подальшу співпрацю та впевнені, що представлений матеріал допоможе зробити ще один крок вперед для формування майбутніх фахівців-аграріїв в ТДАТУ.

Вікторія Лемещенко-Лагода,
координатор, відділ міжнародних зв’язків;
Максим Колесніков,
доц. кафедра рослинництва та садівництва