18 травня 2017 року на кафедрі обліку і оподаткування ТДАТУ відбулося відкрите заняття з дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні».

41 група спеціальності «Облік і аудит» підготували презентації з тематичного блоку «Особливості обліку і звітності податків на підприємствах різних форм господарювання». У процесі підготовки доповідей студенти визначились, що будуть розглядати такі податки: ПДВ на прикладі ДП ДГ «Відродження», ПДФО об’єктом дослідження обрано ПП «Аскон» і єдиний податок 4 група для сільськогосподарських підприємств ТОВ «Іскра» і об’єднались в 3 групи.

Кожна група виїжджала на підприємство, де працювали з головними бухгалтерами і фінансовими директорами. Студенти на конкретних прикладах дослідили первинний облік податків, їх відображення у бухгалтерський документах і складання податкової звітності.

На відкрите заняття для обговорення було запрошено начальника відділу платежів до Пенсійної системи та контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в Приазовському районі Запорізької області Крижанівську В.В., фінансового директора ДП ДГ «Відродження» Дмитрова М.І., фінансового директора ПП «Аскон» Цапа В.Д. У своїх виступах вони підняли питання особливостей обліку і звітності ЄСВ, ПДВ для сільськогосподарських підприємств і орендної плати.

Викладачі кафедри задавали питання командам, які в них виникали у процесі доповідей. Відбулася дуже жвава дискусія, звідки намітились моменти для подальшого вивчення студентами окремих моментів.

К.е.н., доцент кафедри «Облік і оподаткування» Кучеркова С.О.