21 серпня, у день пам’яті художника університету Василя Добровольського, у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулося відкриття меморіальної дошки, як данина шани і поваги чудовому митцю і людині. Василь Дмитрович пішов з життя 21 серпня 2018 року на 71-му році життя.

Він був відомим художником у Мелітополі і Запорізькій області, який присвятив своє життя рідному місту та ТДАТУ. Протягом 38 років Василь Дмитрович перетворював територію університету на чудовий сад.

Ідея встановлення меморіальної дошки на честь Василя Дмитровича належить ректору Володимиру Кюрчеву. На церемонії її відкриття Володимир Миколайович пригадав цікаву історію. Коли подвір’я, тоді ще Інституту механізації сільського господарства, було засаджене тополями, пух якого дошкуляв усім, Василь Дмитрович запропонував керівництву знести ці дерева і замість них засадити іншими. Так і зробили. Замість тополь насадили платани, Василь Дмитрович розробив ландшафтний дизайн усієї території університету, який потім був реалізований у життя.

«Він вивчав особливості кожної рослини та дерева, обирав місце, де їх висадити, щоб перетворити подвір’я університету на справжню красу. Територія ТДАТУ сьогодні найкрасивіша у Мелітополі». Василь Дмитрович вирішував питання миттєво. Коли я запропонував створити алею пам’яті ректорів , він на другий день приніс мені ескіз та показав майбутнє місце.», – з гордістю зазначив Володимир Миколайович.

Сьогодні кампус ТДАТУ прикрашений альпійськими гірками, фонтанчиками, тут розбиті зелені куточки та квітучі клумби. Крім того, рідкісні для нашого регіону рослини, які ростуть на території навчального закладу – альбіція іранська, ялівець, гібіскус, бузина, кримська сосна і багато інших – були висаджені за його ініціативою. Навесні всіх перехожих радує поле тюльпанів перед головним корпусом університету, – все це проекти Василя Добровольського.

Василь Дмитрович своїми руками відновлював зруйновані вандалами написи на могилах меморіального комплексу «Братська могила». За життя Василь Добровольський був учасником численних міських та обласних конкурсів, прославляючи рідне місто і університет. Прикраса центру нашого міста – пам’ятник Тарасу Шевченку на площі Перемоги, а також сквер мікрорайону на Брів-ла-Гайард Мелітополя – все це проекти Василя Добровольського.

На відкриття меморіальної дошки була присутня вдова Василя Добровольського Лариса Пантеліївна, вона щиро подякувала ректору і колективу Таврійського ДАТУ за вшанування пам’яті її чоловіка, який повністю віддавав себе роботі.
«Василь Дмитрович казав, що головне не тільки запропонувати ідею, а і втілити її у життя. Майже всі його ініціативи знайшли підтримку та впроваджені»,- подякувала Лариса Пантеліївна.

Відтепер, кожен, хто прийде до Таврійського державного агротехнологічного університету, побачить меморіальну дошку митцю, який створив красу, що радує студентів, викладачів та гостей ТДАТУ.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»