У ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ» 06 грудня 2017 р. відбувся семінар кураторів «Відповідність виховання викликам сьогодення». Тема зустрічі обрана не випадково. Якщо Ви цікавитесь теорією поколінь, то напевно знаєте, що діти народжені з 1995 року відносяться до покоління «Z».

«Зетівці» («цифрові аборигени») з’явились в епоху масштабного поширення інтернет-технологій, володіють унікальними здібностями, мають зовсім іншу систему цінностей і кардинально відрізняються від своїх батьків.

Сучасні студенти  мають зовсім іншу систему мотивації, цілей і вимагають зміни підходів у навчанні, розвитку ключових компетенцій та навичок  і, звісно, у вихованні!

Семінар кураторів академічних груп було організовано з метою:

  • активізації дискусії, висловлення власної точки зору на проблеми виховання;
  • поповнення педагогічних та професійних знань, удосконалення методичного та наукового рівня виховної роботи;
  • забезпечення обміну актуальним досвідом з організації і проведення виховної роботи у Z-студентському колективі.

У ході зустрічі відповідно до програми було висвітлено три важливі питання.

На початку семінару, у рамках підтримки Всеукраїнської  акції «16 днів проти насильства»,  запрошений експерт – інспектор з ювенальної превенції Новокаховського відділу поліції – Марина Володимирівна Бурдюг у декількох словах озвучила статистику рівня підліткової злочинності у місті, охарактеризувала причини, ознаки юнацької жорстокості, схильності до насилля, особливості поведінки підлітків у відношенні до яких були вчиненні насильницькі дії. Інспектор зробила корисні поради кураторам груп з організації виховної роботи у напрямку профілактики вчинення правопорушень,  попередження випадків жорстокості та насильства у відношенні до підлітків. Марина Бурдюг запропонувала цікаві заходи щодо залучення студентів коледжу до міського волонтерського руху.

На наступному етапі семінару голова циклової комісії кураторів груп Тайлакова Олена Володимирівна презентувала результати онлайн-анкетування з адаптації  першокурсників. Окремо  продемонструвала аналітику відповідей підлітків щодо місця насилля у їхньому житті.

Опитування проводилось серед студентів п’яти академічних груп першого курсу. Фактичний обсяг вибірки склав 84 респонденти.

Навчанням у коледжі 88% студентів задоволенні, переконані, що студентське життя цікавіше за шкільне. Незвичною для першокурсників стала модульно-рейтингова система (43% відповідей),   великий обсяг самостійної роботи (46% відповідей). 81% підлітків вважають, що у групах склались доброзичливі стосунки. Респондентам (71.4%) найбільше сподобався захід «Нові імена». Серед основних труднощів у навчанні виділяють таке: важкий зміст навчальних дисциплін (38%), недостатність шкільної підготовки (38%). Майже 67% студентів-першокурсників попросили викладачів бути добрішими. Для поліпшення успішності їх навчання необхідно, щоб викладач прислухався до думки студентів (57%), ширше використовував на заняттях наочність (30%), адміністрація коледжу стимулювала «бонусним вихідним» за високі результати (46,4%).

У завершенні семінару викладачі обговорили актуальний досвід з організації та проведення цікавих заходів за напрямком національно-патріотичного виховання.

Викладач Василенко Інна Василівна розкрила особливості організації та проведення відкритих виховних годин за темами: «Історія української армії», «Революція гідності». Секрет успіху полягав у тому, що студенти опрацьовували свої виступи «серцем та душею». Не менш важливим є запрошення на студентські зустрічі реальних героїв сьогодення, «експертів-практиків», супроводження заходів актуальними динамічними відео- та  музичними матеріалами.

Семінар кураторів пройшов у  позитивній атмосфері. Викладачі жваво дискутували, зробили цікаві та корисні пропозиції з організації виховного процесу на наступний навчальний семестр.

 

Олена Тайлакова

Викладач ВСП «Новокаховський

коледж ТДАТУ»,

голова циклової комісії кураторів