20191121_135849 Конф_слухачіВсе більше світ усвідомлює цінності освіти і науки як чинника економічного добробуту суспільства, його конкурентоспроможності на світовому ринку, відчуває потребу у фахівцях, здатних до самостійного набуття нових наукових знань. Саме науково-практична конференція відіграє велику роль в організації навчально-пізнавальної діяльності студентів, які прагнуть до поглиблення знань за фахом, яка вимагає тривалої дослідницької роботи та великої віддачі. Дослідницька робота навчає студентів здобувати вміння писати повідомлення, робити доповіді про проведені дослідження, розвивати навички комунікативних здібностей, публічного представлення отриманих результатів та їх обґрунтування.

21 листопада на кафедрі іноземних мов у рамках VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів та магістрантів за підсумками наукових досліджень 2019 року відбулося засідання секції французької мови. У конференції взяли участь 10 студентів 1-4 курсів бакалаврату: 5 – з факультету економіки та бізнесу, 3 – з механіко-технологічного факультету та 2 студенти з факультету АТЕ.

Студенти презентували свій закордонний досвід і наукові дослідження, які стосувалися інноваційних технологій в різних галузях сільського господарства в Україні та Франції.

Були порушені питання вирощування екзотичних фруктів, їстівних квітів як незалежної категорії продуктів для здорового харчування, технологічного комплексу для вирощування салату гідропонним методом в Україні. Інтелектуальну аудиторію зацікавили нові ідеї в українському бізнесі, такі як інноваційні технології виробництва вівсяного молока, виробництва та експорту меду з України, розведення равликів.

Студентами-дослідниками була дана характеристика зрошувальної системи в Україні, особливостей роботи сільськогосподарського кооперативного товариства “Евраліс” та ситуації з продажу землі в Україні. У своїх доповідях студенти сформулювали новітні ідеї і програми розвитку країни, можливості їх реалізації у світлі сучасних тенденцій розвитку держави, сформулювали проблемні питання та запропонували шляхи їх вирішення. Важливі питання різних галузей народного господарства викликали активне обговорення серед учасників та опонентів, в результаті якого були порушені актуальні аспекти пов’язані з інноваціями в аграрному секторі економіки та рішеннями сучасних проблем країни.

Конференція залишається однією з перспективних форм організації навчального процесу, так як вона спрямована на розвиток особистості. Наукові дослідження сприяють виявленню професійних схильностей і інтелектуальних здібностей, інтересу студентів до наукових знань, що має позитивне значення в розвитку ініціативи, активності і самостійностіі.

Доповіді студентів показали самостійність їх суджень, вміння концентруватися, цілеспрямовано і вдумливо працювати; прагнення постійно збагачувати свій запас знань, мати свій погляд на проблеми.

Ведучі студентської конференції Дем’яненко Іван (гр. 42АІ) та Грабовська Яна (гр. 21ПТ) показали хорошу організацію проведення заходу та залишили позитивні емоції. Найкращою визнана доповідьLes spécificités du travail de la Société coopérative agricole “Euralis” en Ukraine / Особливості роботи сільськогосподарського кооперативного товариства “Евраліс” в Україні», презентована Дем’яненком Іваном, гр. 42 АІ.

Інтелектуальний форум показав настрій студентів щодо майбутнього. Можна з упевненістю констатувати, що воно оптимістичне, оскільки учасниками озвучено пропозиції про заходи щодо зміни ситуації на краще, варто лише прислухатися до їх думки. Нехай ці пропозиції частіше висловлюються на конференціях, форумах і в публікаціях!

За матеріалами: Виноградова М.С, старший викладач кафедри іноземних мов