На кафедрі вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного у рамках VIIІ Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів та магістрантів за підсумками досліджень 2020 року відбулося засідання секції «Вища математика і фізика» в Online-форматі на платформі Zoom.

За традицією, з вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри, д.п.н., професор Наталя Сосницька. Вона зазначила, що конвергенція чотирьох революційних науково-технологічних напрямків, а саме: N – нанотехнологій; B – біотехнологій; I – інформаційно-комунікаційних технологій та C – когнітивних наук (конвергенція NBIC-технологій) визначає рівень інноваційної діяльності XXI століття. Тому невипадковим є те, що на конференції представлені результати наукових досліджень студентів, магістрантів, учнів не тільки з фізики та математики, а на стиках різних галузей знань.

Наталя Леонідівна ознайомила присутніх з порядком роботи та пакетом документів конференції, розповіла про шляхи удосконалення наукової роботи студентів і викладачів.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з міжнародної діяльності та наукової роботи ТДАТУ д.т.н., професор Володимир Надикто. Володимир Трохимович побажав талановитій молоді творчої наснаги в обговоренні фундаментальних проблеми з математики і фізики.

На конференції з доповідями виступили студенти та магістранти ТДАТУ, студенти ВСП «Мелітопольський коледж ТДАТУ», учні Малої академії наук (м. Мелітополь), учні ЦДЮТ імені Є. М. Руднєвої, гурток «Радіоелектроніка» (м.Бердянск).
Доповіді були різноманітними і стосувались, як фундаментальних проблем математики та фізики, так і прикладних задач. Теми доповідей були актуальні і зацікавили присутніх, про що свідчив ряд запитань та коментарів від них. Доповіді показали, що студенти та учні дуже обізнані в темах своїх досліджень. Найбільш активну участь в обговоренні прийняли: д.т.н, професор Володимир Надикто, д.пед.н., професор Наталя Сосницька, к.т.н., доцент Ольга Назарова, к.т.н., доцент Микола Данченко.

У номінації «Найкраща наукова доповідь» було відзначено три доповіді:

«Технологічні основи виготовлення та дослідження екологічно чистих теплоізоляційних матеріалів» студента 21сЕЕ ТДАТУ Володимира Шквирі, науковий керівник к.т.н., ст. викладач Альона Дяденчук; «Пошук закономірностей при зведенні рівнянь до квадратних» учня Малої академії наук Гліба Філобока, науковий керівник асистент кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ Лариса Халанчук; «Електрофізичні ефекти в системах на основі води» учня гуртка «Радіоелектроніка» ЦДЮТ ім. Є. М. Руднєвої ВО ВК Бердянської міської ради Павла Пейчева, науковий керівник к.ф.-м.н., керівник гуртка Сергій Сімченко.
За активну участь у конференції всі учасники отримали електронні сертифікати, а найкращі студенти – почесні грамоти за плідну науково-дослідну роботу.

Колектив кафедри дякує всім керівникам, учням і студентам за співпрацю і запрошує всіх бажаючих взяти участь у студентській конференції наступного року.

Наталя Дьоміна, к.т.н., доцент
кафедри вищої математики і фізики