peremogaЗ метою популяризації винахідницької діяльності серед студентів, а також виявлення перспективних розробок для привернення до них уваги інвесторів та виробників, у Таврійському державному агротехнологічному університеті проведено конкурс «Кращий винахідник року».

До складу комісії за наказом ректора увійшли проректор з наукової роботи, д.т.н., професор Надикто В.Т., к.т.н., доцент Малюта С.І., провідний інженер відділу з питань інтелектуальної власності та інформації Богданова Л.В. та начальник науково-дослідної частини к.е.н, доцент Ю.О. Прус.

На конкурс було подано 17 заявок на корисні моделі, патенти на які було отримано протягом 2015-2016 навчального року.

Головними критеріями при оцінюванні були: актуальність задачі, що вирішується, рівень корисної моделі, теоретичні та практичні дослідження, самостійність у оформленні матеріалів заявки.

Комісія визначила кращі розробки, які захищені патентами України на корисну модель, а саме

І місце присуджено за наукову розробку «Голчастий робочий орган». Патент №107874, опубл. 24.06.2016 р. Б. №12. Автори: Надикто В.Т., Малюта С.І., Чаплинський А.П., Кошовий М.О., магістр 13 МБ АІ групи механіко-технологічного факультету.

ІІ місце – за наукову роботу «Теплоакумулюючий пристрій системи теплопостачання». Патент №107840, опубл. 24.06.2016 р. Б. №12. Автори: Стручаєв М.І., Петров В.О., Цигулярова В.В., магістр 21 МБ ЕН групи енергетичного факультету.

ІІІ місце – за наукову розробку «Пристрій контролю та захисту трифазних асинхронних електродвигунів від неповнофазних режимів роботи». Патент №107873, опубл. 24.06.2016 р. Б. №12. Автор Миронов О.М., магістр 22 МБ ЕН групи енергетичного факультету.

Ці наукові розробки були беззаперечними лідерами, оскільки набагато випередили інші роботи за кількістю набраних балів. Слід зазначити, що високого рівня досягнуто завдяки плідній роботі в студентському конструкторському бюро ТДАТУ, яким керує заслужений винахідник України С.І. Малюта.

Науково-дослідна частина ТДАТУ