У жовтні-листопаді 2021 року Запорізькою обласною державною адміністрацією проводився щорічний конкурс для обдарованої молоді у галузі науки. Традиційно найактивнішими учасниками є Запорізький національний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного та національний університет «Запорізька політехніка». Всього в конкурсі взяли участь 105 наукових робіт студентів та молодих вчених і спеціалістів, 34 з яких – від Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

За результатами засідань конкурсної комісії були підведені підсумки та у 16 номінаціях визначено 27 переможців, серед яких 5 – із ТДАТУ, що є другим показником серед інших ЗВО регіону.

Лауреатом у номінації «Технічні науки» став студент механіко-технологічного факультету Данило Гоєнко (науковий керівник – к.т.н., доцент Олександр Івженко).

Лауреатом у номінації «Економічні науки» стала студентка факультету економіки та бізнесу Кіра Кузнецова (науковий керівник – к.е.н., доцент Ганна Завадських).

Лауреатом у номінації «Сільськогосподарські науки» став студент факультету агротехнологій та екології Іван Мовлик (науковий керівник – к.с.-г.н., доцент Любов Покопцева).

У номінації «Технічні науки» серед молодих вчених лауреатом стала к.т.н., ст. викладач кафедри вищої математики і фізики Альона Дяденчук (науковий керівник – д.ф.-м.н, професор Валерій Кідалов)

У номінації «Сільськогосподарські науки» серед молодих вчених лауреатом стала асистент кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки Вікторія Кенєва (науковий керівник – к.с.-г., доцент Зоя Білоусова)

У номінації «Біологічні, хімічні та екологічні науки» серед молодих вчених 2 місце зайняла к.б.н., доцент кафедри геоекології і землеустрою Валентина Щербина.

Наші студенти вибороли призові місця у наступних номінаціях:

2 місце – «Технічні науки» – Карина Валієва, студентка механіко-технологічного факультету (науковий керівник – к.т.н. Юлія Холдняк);

2 місце – «Економічні науки» – Дмитро Колесник, студент факультету економіки та бізнесу (науковий керівник – к.е.н., доцент Іван Демченко);

2 місце – «Сільськогосподарські науки» – Микола Бойка, студент механіко-технологічного факультету (науковий керівник: к.т.н., доцент Василь Мітков);

2 місце – «Фізико-математичні науки» – Артем Новіков та Данило Гоєнко, студенти механіко-технологічного факультету (науковий керівник – к.т.н, Юлія Холодняк);

2 місце – «Біологічні, хімічні та екологічні науки» – Євеліна Савченко, студентка факультету агротехнолгій та екології (науковий керівник – к.б.н., доцент Валентина Щербина);

3 місце – «Технічні науки» – Юлія Мацулевич, студентка механіко-технологічного факультету (науковий керівник – ст. викладач Галина Антонова);

3 місце – «Фізико-математичні науки» – Юлія Мацулевич та Карина Валієва, студентки механіко-технологічного факультету (науковий керівник – к.т.н, доцент Лариса Бондаренко);

3 місце – «Державне управління та політичні науки» – Анна Жеребцова, студентка факультету економіки та бізнесу (науковий керівник – к. н.держ.упр., Ніна Рибальченко).

15 листопада 2021 року відбулося урочисте нагородження переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі наука та їх наукових керівників. Цьогорічна церемонія відзначення найкращих із молодих науковців через карантинні вимоги відбулася в онлайн форматі. Від ТДАТУ участь у церемонії взяли лауреати, їх наукові керівники та члени конкурсної комісії.

Зі словами привітання до переможців та їх наукових керівників звернулися заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Руслан Шиханов та начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Наталія Власова, які відмітили, що обласний конкурс є саме тією платформою, яка надає можливість молоді випробувати себе в різноманітній діяльності, застосувати на практиці здобуті знання, проявити свої здібності і успішно реалізуватися в суспільстві.

За результатами оцінювання переможці конкурсу отримали Дипломи обласної державної адміністрації та грошові премії. Наукові керівники конкурсантів були відзначені Подяками обласної державної адміністрації.

Вітаємо переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді та бажаємо нових успіхів і наукових досягнень.

Науково-дослідна частина